Słowacja wprowadza stan wyjątkowypixabay.com OrnaW

Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutra

Słowacja to kraj, który wprowadza poważne zmiany. Władze państwa ogłosiły stan wyjątkowy, który będzie obowiązywał od jutra. Powodem jest pandemia koronawirusa. Co oznacza to dla Polaków?

Słowacja to sąsiad Polski, który postanowił wprowadzić stan wyjątkowy. Poinformowały o tym władze państwa. Oznacza to, że kraj może wprowadzić ograniczenia w prawie i wolności obywatelskiej. Rząd ogłasza stan wyjątkowy, jeżeli istnieje bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, środowiska naturalnego lub mienia. Zgodnie z prawem najdłuższy stan wyjątkowy może trwać 90 dni.

Wpisali Polskę na zieloną listę. Nikt się nie spodziewał. Teraz można swobodnie podróżowaćWpisali Polskę na zieloną listę. Nikt się nie spodziewał. Teraz można swobodnie podróżowaćCzytaj dalej

Słowacja wprowadza stan wyjątkowy

Wprowadzenie stanu wyjątkowego w związku z pandemią koronawirusa zalecił rządowi centralny zespół kryzysowy. Taka sama regulacja była wprowadzona w czasie wiosennej fali zachorowań od 16 marca do 14 czerwca tego roku.

Lokalne media uważają, że stan wyjątkowy umożliwia ograniczenie w przemieszczaniu się obywateli lub wjazdu na konkretne terytorium. Możliwe jest też wprowadzenie zakazu zgromadzeń. - Mamy to razem we własnych rękach - napisał na swoim profilu na Facebooku słowacki premier Igor Matovicz.

Stan wyjątkowy oznacza całkowite zamknięcie granic. Oznacza to, że osoby, które planowały podróż na Słowację, będą musiały z niej zrezygnować lub przełożyć na inny termin. Jednak Słowacji w stosunku do innych europejskich krajów nie zmieni się w każdym przypadku. Rząd w Bratysławie postanowił pozostawić otwarte granice z Austrią i Węgrami, ponieważ tam koronawirus ma podobne tempo.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP nie zostanie zapomniane. Ofiary prześladowań potraktowane w okropny sposób
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

W przypadku Polski granice będą zamknięte. Na ten problem powinny zwrócić uwagę także osoby z Polski, które mieszkają na Słowacji i chciałyby wrócić do kraju. Być może pojawiły się jakieś ograniczenia w przekroczeniu granicy nawet w ramach powrotu z emigracji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mijali umierającego psa w rowie, zadzwonili po pomoc, gdy już nie żył. Prawda przeraziła ratowników, było zupełnie inaczej
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Onet

Następny artykuł