Słowacja nowe przepisyFot. pixabay.com winterseitler

Pojęli decyzję. Nowe przepisy wejdą w życiu na początku września. Nasi sąsiedzi mają powody do radości

Słowacja czeka na zmiany. Rząd naszych sąsiadów podjął decyzję i wprowadził nowe rozporządzenie, które wejdzie w życie na początku września. Mieszkańcy sąsiadującego z Polską kraju mają powody do radości. Informacja została potwierdzona przez słowacki Centralny Sztab Kryzysowy. Decyzja dotyczy nawet ryzykownych punktów.

Słowacja po decyzji Centralnego Sztabu Kryzysowego ogłosiła, że na krajowych lotniskach będą mogły lądować wszystkie samoloty cywilne z innych państw. Dotyczy to również lotnisk w krajach, w których liczba przypadków zarażeń dynamicznie wzrasta. Władze sąsiadującego z Polską kraju postanowiły o tym we wtorek 25 sierpnia.

Rząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleniRząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleniCzytaj dalej

Zmiany, które wprowadza Słowacja, to efekt prośby ministerstwa transportu, o czym poinformował minister spraw wewnętrznych Roman Mikulec. Przywrócone loty będą jednak musiały się odbywać z zachowaniem wszelkich środków sanitarno-epidemiologicznych. Te natomiast określa Urząd Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej.

Słowacja: pełne wznowienie połączeń lotniczych

Słowacja przychyliła się do wniosku złożonego przez ministerstwo transportu, ponieważ zdaniem resortu zakaz lotów nie wpływał w stopniu znaczącym na dynamikę rozprzestrzeniania się koronawirusa. Natomiast zawieszenie połączeń wpływało negatywnie na stan gospodarki krajowej. Wskano także, że podróżni z krajów wyższego ryzyka i tak mogli dotrzeć na Słowację - wystarczyło zmienić przewoźnika w innym kraju, by ominąć stosowną kontrolę.

Po tym, jak Słowacja przekazała wiadomość o wznowieniu wszystkich połączeń lotniczych, podano szczegóły procedur podróżowania. Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że pasażerowie będą musieli wypełnić formularz elektroniczny zawierający szczegółowe dane 24 godziny przed podróżą. Niedługo później na lotniskach w Bratysławie pojawiły się już komunikaty o połączeniach między innymi z Moskwą, Petersburgiem, Odessą, Kijowem, Lwowem, Sofią, Niszem oraz Dubajem.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 50 dni jest na kwarantannie. Koszmar 10-latki
2. IMGW bije na alarm, bezlitosne żywioły uderzą w Polskę. Trąby powietrzne są tylko częścią
3. Świetne wieści dla tysięcy Polaków. ZUS szykuje kolejne ulgi

Słowacja w pełni wznawia ruch lotniczy 7 września, czyli już za niecałe 2 tygodnie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o gigantycznych kolejkach w europejskim kurorcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: prezydent Barcelony podał się do dymisji. Ugiął się pod presją ze strony Messiego
  2. Zadziwiające sceny w TVP, decyzję miał podjąć Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dostał pilne "polecenie"?
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Kotek ze zdeformowanym pyszczkiem trafił do schroniska. Chwilę później wydarzył się cud

Źródło: RMF24

Następny artykuł