Śląsk wreszcie zaakceptowany przez CzechyFot. Pixabay.com/Robfoto

W końcu. Przełomowa decyzja dla Śląska

Śląsk to region Polski, który ma największe kłopoty w związku z epidemią koronawirusa. Jeden z naszych sąsiadów zakazał Ślązakom wjazdu. Jest data końca tego ograniczenia.

Śląsk ma bardzo dużą ilość osób zakażonych koronawirusem. Jakiś czas temu kraje europejskie otworzyły granice. Oznaczało to wznowienie ruchu międzynarodowego z Polską. Pewne ograniczenie wprowadziły jednak Czechy, które zakazały przyjazdu osobom mieszkającym na Śląsku. Teraz już wiadomo, że ten zakaz zostanie zniesiony. Pojawiła się data otworzenia granic Śląska.

Tragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataTragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataCzytaj dalej

Czechy otwierają się na Śląsk

O zniesieniu zakazu poinformowało Radio Zet. Jak napisali na Twitterze na profilu Radio ZET NEWS, czeski resort zdrowia poinformował o wznowieniu normalnego ruchu granicznego pomiędzy Polską a Czechami na odcinku województwa śląskiego. Ma to się stać 30 czerwca. Radio Zet dodaje, że osoby ze Śląska, które pojadą do Czech, nie będą musieli okazywać negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Wcześniej Śląsk był wykluczony, ponieważ Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej uznało, że województwo śląskie to teren największego ryzyka. Podobne restrykcje zostały nałożone na przykład na Szwecję, gdzie jest dwukrotnie więcej mieszkańców niż w Polsce, a ofiar śmiertelnych cztery razy więcej. Do Czech nie pojadą też Portugalczycy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. W ostatnią sobotę minister zdrowia Czech Adam Vojtiech powiedział, że „sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim w Polsce znacznie się poprawia”. Z tego powodu została podjęta decyzja o zakończenie zakazu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł