Śląsk szykanowany przez resztę kraju?Fot. Wikimedia.org/Qbotcenko/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Odmawiają Ślązakom noclegu i porysowali samochód? Polityk zabiera głos, sprawa coraz poważniejsza

Śląsk po raz kolejny dzieli środowisko turystyczne. Sprawę rzekomych szykan komentuje europoseł z regionu. Sprawa jest poważna, a nastroje coraz bardziej się radykalizują.

Śląsk dla przynajmniej części mieszkańców Pomorza stał się synonimem koronawirusa. Ostatnie wydarzenia z Rewala obiegły cały kraj i poddały pod wątpliwość strategię rządu względem ogniska na południu. Sprawę komentowali już samorządowcy z Trójmiasta, m.in. prezydent Sopotu, jednak teraz głos zabrał przedstawiciel Śląska w Europarlamencie.

Zamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadłaZamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadłaCzytaj dalej

Śląsk szykanowany na wakacjach?

Jak donosi redakcja Wirtualnej Polski, rzekoma niechęć do mieszkańców południa może być jeszcze większa, niż zakładano. Dziennikarze powołują się na historię pani Anny, która rokrocznie spędzała wakacje w Ustce. Teraz gdy chciała kontynuować letnią tradycję, podobno 2 ośrodki odmówiły jej noclegu. Powód? Rzekomo miejsce pochodzenia - Śląsk. Na tę i prawdopodobnie wiele innych, podobnych sytuacji, zareagował europoseł Łukasz Kohut.

Poseł do PE z Katowic wyszedł z inicjatywą Śląskiej Tarczy Antydyskryminacyjnej. Specjalna skrzynka pocztowa funkcjonująca już od 3 czerwca zbiera wiadomości od mieszkańców regionu, którzy mieli spotkać się z przejawami uprzedzeń. Europoseł Kohut donosi, że takie sytuacje miały miejsce m.in. w Szklarskiej Porębie, a także w Pobierowie, gdzie porysowano samochód jednego z urlopowiczów. Powód taki sam, jak w historii pani Anny - Śląsk.

Polska kontra Śląsk. Reaguje europoseł

W kontekście tych wydarzeń europoseł Kohut wystosował oficjalne pismo do wicepremier Emilewicz oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, w którym apeluje o zapewnienie przyjezdnym chronionych parkingów. Jednak rzekome uprzedzenia nie ograniczają się wyłącznie do epizodów wakacyjnych. Jak przyznaje w rozmowie z WP, Kohut słyszał o sytuacji niepełnosprawnej córki górnika, która nie została przyjęta do szpitala w Jaworzu właśnie ze względu na podejrzenie nosicielstwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawdziwi turyści oburzeni. Na szlaku mężczyzna robił okropne rzeczy, zero wstydu
2. Nowy nie znaczy lepszy. 10 najlepszych używanych samochodów rodzinnych do 20 tys. zł

– Początkowo pensjonat przyjął rezerwację, ale na kilka dni przed przyjazdem, gdy urlopowicze chcieli potwierdzić liczbę osób, odmówiono im. W zamian usłyszeli komunikat "grup ze Śląska nie przyjmujemy". Kolejna wiadomość była od przedsiębiorcy z Zabrza, który od 16 lat jeździł na branżowe jarmarki. W tym roku nie weźmie udziału w największej imprezie, bo nie został zaproszony. Powód? Pochodzi ze Śląska – wymienia w rozmowie z WP europoseł Łukasz Kohut.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. 10 tys. zł. od rządu na remont i 100 plus. Dopiero teraz, na chwilę przed wyborami poznaliśmy postulaty, które mogą zaważyć na wynikach
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł