Sklep miejscem przestępstwaFot. pixabay.com/ fsHH

Polka wróciła z zagranicy i poszła na zakupy pomimo kwarantanny. Mandatu się nie bała

Sklep okazał się miejscem, które przyciąga jak magnes. 59- letnia mieszkanka Pleszewa w Wielkopolsce wybrała się na zakupy, pomimo odbywania dwutygodniowej kwarantanny. Za to wykroczenie grozi jej grzywna.

Sklep stał się bardzo niebezpiecznym miejscem. Wiele osób jeszcze nie wie, że jest zarażonych, a są i tacy, którzy z pełną świadomością narażają życie innych. Mieszkanka Pleszewa, która niedawno wróciła z zagranicy, została zobowiązana do odbycia dwutygodniowej kwarantanny w swoim domu. Niestety złamała jej zasady i opuściła mieszkanie w celu zrobienia zakupów.

Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USAUmierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USACzytaj dalej

Kara za przewinienie

Policjanci, którzy kontrolowali osoby przebywające pod kwarantanną, nie zastali kobiety w domu. Szybko się okazało, że wyszła do sklepu na zakupy. Rzecznik policji w Pleszewie asp. Monika Kołaska poinformowała, że wszczęto już postępowanie w sprawie nieprzestrzegania zasad w czasie izolacji. Osoby podejrzewane o chorobę muszą przestrzegać kilku nakazów i zakazów, takich jak nieopuszczanie mieszkania. 59- letniej kobiecie grozi 5 tys. zł grzywny.

Jeśli sprawa trafi do prokuratury, kobieta może zostać oskarżona o narażanie innych osób na zarażenie. Za tego typu przestępstwo polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet na rok. Prokuratura oceni, czy ten przypadek kwalifikuje się do wytoczenia sprawy karnej, czy wystarczy nałożenie kary porządkowej, jaką jest grzywna w wysokości 5 tys. zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Pasażerowie autobusu PKS poszukiwani. Kierowca był zakażony koronawirusem, pilny apel
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Sklep wymaga dużej ostrożności

Niektóre osoby poddane kwarantannie w domu chwalą się w mediach społecznościowych swoimi wybrykami. Uważajmy na ulicach, bo nie wiadomo kto jest nosicielem koronawirusa i zamiast się odizolować, naraża nasze życie. W przypadku gdy wiemy, że ktoś łamie zasady kwarantanny, możemy to zgłosić telefonicznie na policji lub do sanepidu. Po powrocie ze sklepu czy pracy konieczne jest umycie rąk i zdezynfekowanie przedmiotów takich jak telefon, klamki czy klucze. Ważną rzeczą, o której tzreba pamiętać, jak nie dotykanie twarzy, gdy jesteśmy poza domem, by nie przenieść ewentualnych zarazków do ust czy oczu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Polsat

Następny artykuł