skarb na Westerplattefot. needpix.com/ erwinbauer

Odkrycie na Westerplatte poruszyło Polaków. 30 cm pod ziemią, nikt nie wiedział

Skarb na Westerplatte krył się zaledwie 30 cm pod ziemią. Jego odnalezienie wywołało zamieszanie, a droga musiała zostać zamknięta. Specjaliści byli zaskoczeni, ponieważ spodziewali się innego pochodzenia przedmiotu.

Skarb spoczywający pod ziemią w pobliżu Westerplatte długo czekał na odnalezienie. Jego odkrycie wymusiło zamknięcie drogi, trzeba było zaczekać na specjalistów. Teraz już wiemy, jak wygląda i ile waży znalezisko, które zszokowało okolicznych mieszkańców. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii.

Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?Czytaj dalej

Skarb z II Wojny Światowej

- Na terenie pola bitwy na Westerplatte w trakcie prac saperskich prowadzonych na zlecenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przez Kompanię Saperów 1 Batalionu Inżynieryjnego z 2 Pułku Saperów z Kazunia Nowego ujawniono 500 kg najpewniej sowiecką bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. Bomba FAB - 500 (promień rozrzutu odłamków 1350 m, waga materiału wybuchowego 250 kg) - czytamy w komunikacie Muzeum II Wojny Światowej.

Odkrycia dokonano 14 września i od razu przystąpiono do pracy nad unieszkodliwieniem niewybuchu. Udało się bezpiecznie odkopać i wywieźć bombę lotniczą z terenu muzeum. Przez cały czas stanowiła zagrożenie dla pracowników placówki i dla turystów. Była przykryta 30-sto centymetrową warstwą ziemi.

Dzisiaj grzeje: 1. Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie
2. Radio Maryja nie odpuszcza, nie chcą dać za wygraną. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na portalu rozgłośni
3. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

Bomba lotnicza znajdowała się w odległości około 35 metrów od głównej drogi prowadzącej pod pomnik Obrońców Wybrzeża oraz 25 metrów od ścieżki biegnącej od pomnika do bramy budynku Elektrowni. Ze względu na zagrożenie policjanci zamknęli dojście na teren pomnika. Droga została otwarta dopiero o godzinie 15:00, gdy bomba opuściła muzeum. Równie niebezpieczne były miny zdetonowane w Zatoce Gdańskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł