Skarb znaleziony w AustraliiScreen/Facebook.com/Tomasz Andrukiewicz (zdjęcie poglądowe)

Szukali złota, znaleźli skarb sprzed milionów lat. Niewiarygodne odkrycie

Skarb został znaleziony przez przypadek. Geolodzy przeprowadzali badania terenu, które miały na celu znalezienie złota. Udało im się jednak znaleźć inną cenną rzecz. Obiekt pochodzi sprzed milionów lat. Co udało się znaleźć naukowcom?

Skarb pochodzi sprzed około 100 milionów lat. Został znaleziony przez geologów z firmy Evolution Mining, która zajmuje się szukaniem złóż złota. Znaleziony obiekt ma aż 5 kilometrów średnicy.

Autobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyAutobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Skarb sprzed milionów lat

Znaleziony obiekt to krater. Znajduje się w Australii Zachodniej, gdzie przeprowadzane były poszukiwania złota. Można go znaleźć w Ora Banda, czyli tak zwanego miasta duchów. Sprawę skomentował geolog i fizyk.

- Odkrycia dokonano na obszarze, w którym krajobraz jest bardzo płaski. Gdyby nie nowe technologie, nigdy byśmy go nie odkryli, ponieważ przez miliony lat został już wypełniony przez ziemię i inne struktury geologiczne - powiedział doktor Jayson Meyers.

Ze wstępnych badań wynika, że krater ma charakterystyczne oznaki dla upadku meteorytu. Jednak jak mówią naukowcy, proces datowania nowego krateru jest złożony, a więc trzeba czasu, aby określić, w jaki sposób powstał. Przeprowadzona zostanie analiza izotopowa. Możliwe jest też, że dziura powstała w wyniku uderzenia wielu asteroid.

Dzisiaj grzeje: 1. Daniel nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę
2. Przepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domu

- To z kolei zmusza nas do zadania sobie pytania, z jaką częstotliwością uderzają w Ziemię znaczące obiekty i dlaczego tak się dzieje? Aby spowodować uderzenie tej wielkości, asteroida miałaby około 100-200 metrów średnicy, więc była to całkiem duża skała, która wpłynęła na naszą planetę - dodał Meyers. O innym odkryciu można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Na zdjęciu ukrywa się pies. 98% osób nie jest w stanie go znaleźć po 10 minutach, widzisz go?

Źródło: antyradio.pl

Następny artykuł