Skalne Miasto w CzechachFot. pixabay.com/ Mr_Incognito_

Skalne Miasto w Czechach jest niesamowite. Blisko granicy czeka cudowna kraina

Skalne Miasto jest położone blisko polskiej granicy, dlatego Polacy chętnie je odwiedzają. Niesamowity labirynt utworzony przez ostańce jest typowy dla tego obszaru i przypomina nieco nasze Góry Stołowe. Pomiędzy ostańcami poprowadzono ścieżki.

Skalne miasto w Czechach było odwiedzane przez turystów już w XVIII wieku, kiedy wzrosło zainteresowanie zwiedzaniem najbliższej okolicy i szukaniem śladów przeszłości. Pośród skał niegdyś mieszkali ludzie, wznoszone były zamki. Niedostępne tereny dawały schronienie i zapewniały budulec, zarówno dla kamiennych, jak i drewnianych budowli. Do Skalnego Miasta tłumnie zjeżdżały prawdziwe sławy: August II Mocny, Józef II czy sławny poeta Wolfgang Goethe.

Wakacyjny koszmar. Nie żyje popularny piłkarz. Spędzał urlop w Norwegii. Branża sportowa w żałobieWakacyjny koszmar. Nie żyje popularny piłkarz. Spędzał urlop w Norwegii. Branża sportowa w żałobieCzytaj dalej

Skalne Miasto to dwa labirynty połączone szlakiem

Pod wspólną nazwą kryją się dwie duże grupy skalne, Adršpašské skály i położone kilka kilometrów dalej Teplické skály. Te pierwsze są bardziej popularne i chętnie odwiedzane przez zorganizowane grupy. Oba te miejsca są równie piękne i warte zobaczenia. Przyroda jest typowa dla gór, znajdziemy tam takie rośliny jak fiołek dwukwiatowy, podbiałek alpejski czy modrzyk górski. Zwierzęta mają wiele kryjówek, ale jest szansa na spotkanie borsuka, bociana czarnego, czapli, nietoperza, a nawet żmii zygzakowatej.

W Teplickich skałach są trzy charakterystyczne punkty: Skalna Brama, skrzyżowanie pod Siekierą oraz rozdroże przy Skalnej Narzeczonej. Najciekawszymi ostańcami są Sfinks, Pies i Niedźwiedź Polarny. Warte uwagi są również Świątynia, Skalna Kaplica oraz Wielki i Mały Plac Świątynny. Punkt widokowy, na szczyt którego wiedzie 300 stopni, znajduje się w miejscu, gdzie stał trzynastowieczny zamek. Prawdopodobnie został on spalony przez husytów, a ruiny rozebrała miejscowa ludność.

Dzisiaj grzeje: 1. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Można zostawić po sobie ślad

Po wejściu do Adršpašskich skál szybko trafimy nad jeziorko, które powstało w dawnej kopalni piasku. Idąc dalej, znajdziemy się najbardziej znane skały, Głowę Cukru, Wielbłąda i Orle Gniazdo. przy Głowie Cukru znajduje się wejście na szlak wiodący do Wielkiej Panoramy, z której rozciąga się widok na całe Skalne Miasto. Po dotarciu do punktu U Krasnoluda możemy ruszyć prosto do przystani łodzi turystycznych, pływających po Jeziorze Adršpašskim. Na szczytach niektórych skał znajdują się metalowe skrzynki, a w nich notatnik i długopis. Każdy, komu uda się tam wejść, może dopisać swoje nazwisko i ocenić poziom trudności wspinaczki.

Skalne Miasto

Fot. Skalna Brama/ pixabay.com/Mr_Incognito_

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem
  2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło:podrozepoeuropie.pl

Następny artykuł