skalne miasto czechyFot. pixabay.com/ Mr_Incognito_

Pani Ilona nie wierzyła własnym oczom, co wyrabiają turyści w Skalnym Mieście. Ręce opadają

Skalne Miasto jest jedną z najpopularniejszych atrakcji za naszą południową granicą. Pani Ilona odwiedziła je w zeszły weekend. Nie mogła uwierzyć własnym oczom. Zachowanie niektórych turystów woła o pomstę do nieba.

Skalne Miasto znajduje się w Sudetach Środkowych w pobliżu miasteczka Teplice nad Metuji oraz wsi Adrspach. Atrakcja jest bardzo chętnie odwiedzana przez Polaków, ze względu na bliskość od granicy. Z uwielbianego przez wszystkich Karpacza to zaledwie godzina drogi.

W końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościW końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Turyści ruszyli na Skalne Miasto

Turyści masowo ruszyli do Skalnego Miasta. Według relacji pani Ilony, dziennikarki WP, nie wszyscy zachowywali kulturę osobistą. Jak pisze, 90 albo nawet 99 procent samochodów na pełnym parkingu miało polskie rejestracje. Największe nagromadzenia zwiedzających tworzą się w miejscach, w których jest najbardziej wąsko. Każdy chce się wtedy zatrzymać, aby zrobić zdjęcie.

- Odsuń się, bo nie mogę zrobić zdjęcia - słychać czasem z niekończącej się kolejki, którą turyści przeciskają się między ścianami ze smartfonami w dłoniach. Praktycznie nikt nie delektuje się widokiem, każdy chce mieć zdjęcie. - relacjonuje pani Ilona.

Pani Ilona nie czuje się jednak zniechęcona, żeby odwiedzić Skalne Miasto jeszcze raz. To zdecydowanie wspaniała atrakcja, którą można zwiedzać cały rok. Można zobaczyć tam niezwykłe formacje skalne, takie jak "Fotel babci", "dzban", "dywany" czy "głowa lwicy". Jest to również siedlisko rzadkich gatunków zwierząt i ptaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, za granicą już się zaczęło. Dramatyczna sytuacja w 2 krajach, szykuje się gigantyczny kryzys
2. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu
3. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą

- Ja ze Skalnego Miasta wyjeżdżam zachwycona i z pewnością, że jeszcze tam wrócę. Bo wiecie co? To miejsce można odwiedzać przez cały rok. - Zimą wygląda zupełnie inaczej, ale dlatego właśnie trzeba je odwiedzić przynajmniej dwa razy - opowiadał jeden z turystów spotkanych na trasie. Przekonał mnie - podsumowuje swój wyjazd pani Ilona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupił fermę i przeprowadził się na nią z żoną i córeczkami. Właściciel zginął od 7 strzałów, rusza proces
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Poszedł na plażę i zobaczył, co woda wyrzuciła na brzeg. Oniemiał, natychmiast sięgnął po telefon
  4. Pilny apel sanepidu, poszukują pasażerów pociągu. Jedna z nich był zakażony
  5. Pani Ilona nie wierzyła własnym oczom, co wyrabiają turyści w Skalnym Mieście. Ręce opadają
  6. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się

Źródło: WP

Następny artykuł