Sezon z kolejnym świadczeniem pomocowym dla przedsiębiorców.Fot. Turysci.pl

Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Sezon najpewniej z kolejną formą pomocy. Wicepremier Emilewicz podaje konkretną datę i możliwy program wsparcia branży. Prawdopodobnie nie skończy się na wakacyjnym 500+.

Sezon najprawdopodobniej doczeka się kolejnego świadczenia turystycznego. Szefowa resortu rozwoju, wicepremier Jadwiga Emilewicz, informuje, że zapowiadany przez Andrzeja Dudę bon 500+ na wakacje nie będzie jedynym programem wsparcia branży.

Tragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataTragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataCzytaj dalej

Sezon z szansą na kolejne dofinansowanie

Już 2 lipca wicepremier Emilewicz ma się spotkać z przedstawicielami branży turystycznej. Tematem rozmów będzie prawdopodobne wsparcie biur podróży w kwestii zwrotów dla klientów za niezrealizowane turnusy. Program miałby być oparty na środkach z budżetu państwa. Okresem granicznym wejścia świadczeń jest wrzesień. Tak też sezon wakacyjny najpewniej nie skończy się z jednym programem pomocowym.

- Chcemy zdążyć z tym pakietem przed wrześniem. We wrześniu mija czas gwarantowanych touroperatorom 180 dni na zwrot wpłaconych zaliczek dla klientów. Początek jesieni będzie zatem krytycznym okresem dla firm turystycznych, które będą musiały zwracać klientom pieniądze za przedpłacone przed marcem wycieczki, które nie doszły do skutku - wyjaśniała cytowana przez Polskie Radio wicepremier Emilewicz.

Newralgiczny sezon dla przedsiębiorców

Jak podaje redakcja 1. Programu Polskiego Radia, rozwiązanie ma być konsultowane z branżą, a także Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym. Co ciekawe, dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej zwracają również uwagę na kwestie formalne projektu. Sama Emilewicz podkreśla, że sezon wymaga od rządu wsparcia dla sektora, tak też środki mają obejmować ubezpieczenia społeczne oraz postojowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Na urlop lepiej weź je ze sobą. Podczas pandemii niektórych rzeczy w hotelu nie będzie

- Dla wielu touroperatorów to wyzwanie finansowe nie do pokonania. We wrześniu przypada również termin odnawiania gwarancji ubezpieczeniowych przez biura podróży. Nałożenie tych terminów spowoduje dla wielu przedsiębiorców poważne kłopoty w płynności finansowej - cytuje Emilewicz PR1 i PAP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Andrzej Duda wycofuje się z emerytalnych obietnic? Poszło o pieniądze
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Ocaliła umierającego psa. Zachowanie czworonoga wzrusza do łez, wideo

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł