serial Rodzinka.plfot. Rodzika.pl/ Jacques Davidts / Agencja Filmowa Telewizji Polskiej/ 2012

Rodzinne wakacje Państwa Boskich. Ciekawostki okolicy można odkrywać zaczynając od wizyty w winnicy

Serial nie zawsze musi rozgrywać się w tym samym mieście, a bohaterowie też chętnie podróżują. Natalia i Ludwig Boscy na jedną z wycieczek wybrali się do winnicy, gdzie znajduje się dworek mieszczący hotel.

Serial Rodzinka.pl ukazuje losy typowej polskiej rodziny, która mimo różnych kłopotów bardzo się kocha. Mieszkają w domu pod Warszawą i to właśnie w nim kręconych jest najwięcej scen. Zdarza się jednak, że Państwo Boscy wyruszają na wakacje, a to świetna okazja do zobaczenia ciekawych i pięknych miejsc w naszym kraju. Jednym z nich jest Stara Winna Góra.

Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawnaNareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawnaCzytaj dalej

Serial pokazał tradycje winiarskie regionu

Województwo lubuskie ma dobre warunki do uprawy winorośli. Znajdziemy tam kilkadziesiąt winnic, z których wiele można zwiedzić i skosztować produktu na miejscu. W winnicy Kinga w Starej Wsi k. Nowej Soli oprócz wina warto spróbować gołąbków zawijanych w liście winogron. Rodzina Boskich zatrzymała się w hotelu w Górzykowie na Starej Winnej Górze. W pięknym dworku znajdziemy komfortowe pokoje, a w winnicy ciekawostki i pysznego rieslinga.

Wycieczka serialowej rodziny obejmowała kilka interesujących miejsc. Poszczególne sceny rozgrywane były w zielonogórskiej Palmiarni, klasztorze w Gościkowie-Paradyżu, na lotnisku w Babimoście i we wspomnianej już winnicy "Stara Winna Góra" w Górzykowie. W ten sposób ukazano piękno regionu oraz tradycje winiarskie, które powróciły do łask po wielu latach. Nie zabrakło nawet kąpieli w winie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykryto plagę nad polskim morzem. Zamknięto uwielbiane kąpielisko, pierwszy raz w tym roku
2. Kolejne limity na gotówkę w drodze. Wypłacenie pieniędzy już nie będzie takie łatwe

Piranie w Zielonej Górze

Palmiarnia w Zielonej Górze również jest położona pośród winorośli na Winnej Górze. Znajduje się w niej ok. 150 gatunków roślin ze strefy równikowej i zwrotnikowej, w tym daktylowiec kanaryjski. W jej wnętrzu można spotkać także zwierzęta, m.in. jesiotra ostronosego i piranie. To świetne miejsce do podziwiania miasta z góry, zwłaszcza przy dobrej kawie. W restauracji organizowane są imprezy kulturalne i okolicznościowe.

serial

fot. Rodzika.pl/ Jacques Davidts / Agencja Filmowa Telewizji Polskiej/ 2012

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Gazeta Lubuska

Następny artykuł