Sąsiedzi z północy znów w maseczkach.Fot. Pixabay.com/Mircea Iancu

Klamka zapadła, przywracają maseczki. Decyzja naszych sąsiadów zaskakuje

Sąsiedzi podejmują radykalne kroki w ramach polityki epidemiologicznej. Rząd krajowy zdecydował się na przywrócenie powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa.

Sąsiedzi zza północnej granicy stanowczo reagują na sytuację epidemiologiczną w Europie i decydują się na przywrócenie obowiązku zakrywania ust i twarzy w przestrzeni publicznej. Nowy przepis obejmie również turystów, którzy już od połowy czerwca mogą swobodnie wjeżdżać na teren Republiki.

Natura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicąNatura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicąCzytaj dalej

Północni sąsiedzi jednak w maseczkach

Jak informują dziennikarze Interii, rząd Republiki Litewskiej zdecydował się na przywrócenie powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa. “Przepis maseczkowy” obejmie tzw. przestrzeń publiczną oraz centra handlowe i transport publiczny. Sąsiedzi, a konkretniej rząd w Wilnie, uważają, że powrót do zaostrzonej polityki epidemiologicznej “chronić gospodarkę”.

- Sytuacja na Litwie i na świecie pogarsza się [...], prosimy i będziemy żądali od społeczeństwa noszenia maseczek - mówił w imieniu premiera Sauliusa Skvernelisa minister sprawiedliwości Elvinas Jankeviczius cytowany przez dziennikarzy Interii.

Sąsiedzi a wskaźniki zachorowań

Według ustaleń dziennikarzy Interii, sąsiedzi z północy chcą, aby powrót maseczek z jednej strony hamował ogniska, a z drugiej - “chronił gospodarkę” i przeciwdziałał zamykaniu się przedsiębiorstw. Taki kurs objął m.in. wcześniej cytowany minister Jankeviczius. Co ciekawe, przepis nie wszedł jeszcze do urzędów, jednak rząd w Wilnie podkreśla, że jeśli sytuacja ulegnie drastycznej zmianie, także w tego typu przestrzeniach obowiązek będzie ściśle respektowany.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Katastrofa kolejowa za granicą. Sceny jak z horroru

3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

Litewscy sąsiedzi od początku pandemii odnotowali 2043 potwierdzone przypadki zakażeń (stan na 29 lipca), 1643 tzw. ozdrowienia oraz 80 zgonów. Jak podaje Interia, krajowy wskaźnik zachorowań na początku tygodnia przekroczył 5 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Co ważne, jeszcze w piątek (24 lipca) notowano wskaźnik rządu 3,7 proc., z czego aż 20 proc. przypadków pochodzi z zagranicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł