sąsiedzi otworzą granicęFot. flickr.com/ Sejm RP/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

Sąsiedzi Polski długo zwlekali z tą decyzją. Po wielu dyskusjach i oficjalnych pismach, udało się uzyskać korzystne warunki współpracy między państwami. Polskie Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kluczowe argumenty.

Sąsiedzi Polski otworzyli granice już 15 czerwca, lecz nie dla województwa śląskiego. Czesi nie chcieli wpuścić do siebie osób mieszkających w tym regionie, ponieważ liczba nowych infekcji była bardzo wysoka. W tej sprawie interweniowały różne organizacje, a sami zainteresowani zwracali się do polskich urzędników za granicą.

Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z IslandiiSą ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z IslandiiCzytaj dalej

Sąsiedzi nie chcieli wpuścić wszystkich Polaków w obawie przed epidemią

Czeski rząd ostatecznie udało się przekonać po interwencji polskiego Ministerstwa Zdrowia. Po spotkaniu przedstawicieli tego resortu przekazano dobre wiadomości o zniesieniu restrykcji dla mieszkańców Śląska. Już niedługo granica czeska będzie dla nich otwarta, bez konieczności okazywania ujemnego wyniku testu na koronawirusa lub odbywania dwutygodniowej kwarantanny.

- Sytuacja epidemiologiczna w sąsiednim woj. śląskim, w Polsce znacznie się poprawia. Planujemy złagodzić środki graniczne od przyszłego tygodnia. Po powrocie z tego obszaru ujemny test lub 14-dniowa kwarantanna nie będą potrzebne – poinformował w sobotę na Twitterze minister zdrowia Czech Adam Vojtěch.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykryto plagę nad polskim morzem. Zamknięto uwielbiane kąpielisko, pierwszy raz w tym roku
2. Kolejne limity na gotówkę w drodze. Wypłacenie pieniędzy już nie będzie takie łatwe

Na razie nie podano konkretnej daty, kiedy zostaną zniesione ograniczenia dla Ślązaków. Do tego czasu pozostaje im czekać lub okazywać na granicy dowód na to, że są zdrowi. Jak podaje Wprost, powinno to nastąpić już w przyszłym tygodniu. Oficjalna informacja pojawi się na stronach rządowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Wprost

Następny artykuł