sąsiedzi odcięli się od SzwecjiFot. Unsplash.com/ Calvin Hanson

Zostali zupełnie odizolowani przez wszystkich sąsiadów. Zaskakująca, zła sytuacja europejskiego kraju

Sąsiedzi w Skandynawii nie są już tak blisko jak przed pandemią. Sytuacja w poszczególnych krajach jest na różnym poziomie, więc niektóre granice pozostaną zamknięte. Media donoszą o szczegółach izolacji.

Sąsiedzi Szwecji całkowicie się od niej odcięli. W tym kraju sytuacja epidemiczna nie poprawia się, więc podróże wiążą się z ogromnym ryzykiem. Norwegia i Dania nie pozwolą swoim obywatelom na podróże do Szwecji, na podobny krok zdecydowała się już wcześniej Finlandia.

Zamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadłaZamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadłaCzytaj dalej

Sąsiedzi Szwecji zauważyli pogorszenie sytuacji epidemicznej

Na konferencji prasowej premier Norwegii Erna Solberg poinformowała, że jej kraj otworzy granice dla przyjezdnych z Unii Europejskiej już 15 lipca. Podróżni nie będą musieli odbywać dwutygodniowej kwarantanny. Ustalono kryterium bezpieczeństwa, na podstawie którego powstanie lista państw, których obywatele nie będą mieli wstępu. Warunkiem otwarcia granic ma być mniejsza liczba nowych przypadków niż 20 na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Już wiadomo, że Szwecja nie spełni tego warunku.

- Norwegowie mogą już swobodnie podróżować do innych krajów skandynawskich poza Szwecją za wyjątkiem (szwedzkiej) wyspy Gotlandia. Niestety rozwój sytuacji w tym regionie spowodował, że dla osób powracających z Gotlandii znów przywrócona zostanie kwarantanna - powiedziała cytowana przez portal Tanie loty, premier Erna Solberg.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawdziwi turyści oburzeni. Na szlaku mężczyzna robił okropne rzeczy, zero wstydu
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Według duńskiego nadawcy publicznego DR, rząd tego kraju od 27 czerwca umożliwi podróże do państw UE z wyjątkiem Szwecji, Irlandii, Portugalii oraz Rumunii. Na liście zakazanych kierunków znalazła się również Wielka Brytania. Za jedyny bezpieczny region Szwecji uznano Vaesterbotten na północy, dokąd Duńczycy będą mogli podróżować. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, granica między Kopenhagą a szwedzkim Malmö na moście nad cieśniną Sund pozostanie zamknięta. Już wcześniej także Finlandia potwierdziła, że nie otworzy granic dla Szwedów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł