Sanepid poszukuje klientów restauracji.Fot. Wikipedia.org/Florian Plag/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Pilny apel sanepidu, poszukiwani klienci restauracji. Kelner zakażony, miał kontakt z setkami osób

Sanepid wystosował pilny apel do klientów jednej z restauracji w zachodniej części kraju. Osoba zatrudniona w lokalu jest nosicielem COVID-19, a potencjalnie - część klientów mogła zakazić się podczas kontaktu z kelnerem.

Sanepid w województwie wielkopolskim apeluje o pilny kontakt osób, które w ubiegłym tygodniu były w restauracji na terenie powiatu nowotomyskiego. Kelner zatrudniony w lokalu otrzymał już pozytywny wynik na obecność covidu.

Zaczęło się. Turyści nad morzem muszą bardzo uważaćZaczęło się. Turyści nad morzem muszą bardzo uważaćCzytaj dalej

Wielkopolski sanepid z apelem do klientów restauracji

Jak podają dziennikarze Polsat News, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu szuka osób, które w ubiegłym tygodniu były w restauracji Fragola na terenie miejscowości Opalenica. Sanepid przedstawił konkretne dni, w których potencjalnie mogło dojść do zakażeń.

Według ustaleń Polsat News, sanepid w Nowym Tomyślu poszukuje klientów, którzy odwiedzili opalenicki lokal w poniedziałek (17 sierpnia), środę (19 sierpnia) i w weekend (21-23 sierpnia). Na apel służb sanitarnych zareagowali również właściciele restauracji.

Sanepid reaguje na zakażenie kelnera

Na swoich mediach społecznościowych właściciele restauracji w Opalenicy potwierdzili, że sanepid wykazał zakażenie na obszarze lokalu, jednak nie nakazał wstrzymania działalności. Pomimo braku konkretnych zarządzeń służb sanitarnych w tym zakresie, restauracja tymczasowo nie będzie przyjmowała klientów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenie
2. Znoszą zakaz w Polsce. Chodzi o czerwone strefy
3. Bardzo niepokojące słowa niemieckiego ministra. Nie wróżą niczego dobrego również dla Polski

Sanepid zarządził z kolei kwarantannę wszystkich pracowników lokalu w Opalenicy. Według ustaleń Polsat News, w najbliższych dniach przejdą oni testy na obecność covidu. Służby sanitarne i Ministerstwo Zdrowia podają, że w województwie wielkopolskim potwierdzono ponad 5,4 tys. przypadków zakażeń, z czego ponad 1,6 tys. to przypadki aktywne. Co ważne, wcześniej podobny apel wystosował sanepid na północy kraju.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Neymar ma koronawirusa. Jeszcze nie tak dawno grał przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, pilne informacje
  2. Tego jeszcze nie było. Sam obwołał się prezydentem, teraz chce aresztować Łukasza Szumowskiego
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Uciekał do rogu, chciał być niewidzialny. Niesamowite, jak jedno zdjęcie odmieniło los psa

Źródło: Polsat News

Następny artykuł