sanepid trwają poszukiwaniaTurysci.pl

Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa

Sanepid poszukuje wśród mieszkańców wiernych, którzy mieli kontakt z zarażonym proboszczem. U kapłana wykryto koronawiursa i obecnie jest hospitalizowany. Pierwsze osoby zostały już objęte kwarantanną. Niepokojącą wiadomość przekazało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej. Wiele osób nadal może być zagrożonych.

Sanepid w Warszawie poszukuje wiernych, którzy 9 sierpnia mogli mieć kontakt z proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie. Kapłan otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 i obecnie jest hospitalizowany. Służby sanitarne podjęły decyzję o objęciu kwarantanną 5 osób należących do parafii.

Ministerstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonychMinisterstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonychCzytaj dalej

Po tym, jak sanepid objął kwarantanną 5 osób związanych z parafią Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie, biuro prasowe wydało komunikat na temat stanu zdrowia odizolowanych. Zgodnie z informacjami przekazanymi mediom, osoby te "nie wykazują jakichkolwiek objawów choroby". W wiadomości przekonano również, że pozostali kapłani posługujący w parafii nie mieli bezpośredniego kontaktu z proboszczem, dlatego są dopuszczeni do odprawiania mszy świętych, udzielania komunii i spowiadania.

Sanepid poszukuje wiernych z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie

Po zdiagnozowaniu proboszcza, sanepid wydał komunikat, w którym informuje o poszukiwaniu wiernych, którzy 9 sierpnia mogli mieć kontakt z zarażonym kapłanem. Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Warszawie prosi, "aby osoby, które w dniu 9 sierpnia br. (niedziela) podczas mszy o 7 i 8.30 spowiadały się u ks. proboszcza oraz osoby, które z rąk ks. proboszcza przyjęły komunie świętą na mszy o 11.30 oraz osoby, które w dniu 10 sierpnia (poniedziałek) załatwiały sprawy w kancelarii parafialnej, o pilny kontakt z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Lipsku, który prowadzi sprawę – telefonicznie pod nr. 507-079-464 lub w godzinach od 7.30 do 15 pod numerem 483780087, 483780244 lub mailowo: lipsko@psse.waw.pl – celem objęcia tych osób stosownym nadzorem epidemiologicznym".

- Informujemy, że u naszego ks. Proboszcza Marka Szymuli w ubiegłym tygodniu wykryto zakażenie koronawirusem. Ks. Proboszcz jest obecnie hospitalizowany, ale czuje się dobrze. Księża oraz siostry zakonne, którzy mieli bezpośredni kontakt z Proboszczem (...) przebywają obecnie na kwarantannie - treść komunikatu wiszącego na stronie parafii cytuje Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Ewakuacja tysiąca ludzi na Warmii i Mazurach. Wielka akcja przy rzece
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

W związku z tym, że sanepid objął kwarantanną także księży marianów, zakmnięty pozostaje dom zakonny duchownych a także kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na Stegnach w Warszawie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ewakuacji około tysiąca osób na Warmii i Mazurach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do dramatu brakowało kilku minut. Kibice chcieli urządzić bitkę w polskim mieście, policja była szybsza
  2. Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł