Nie żyje prezes SamsungaPixabay.com/ Arcaion

Nie żyje. Niewiele osób wiedziało o jego chorobie. Prezes wielkiej firmy na zawsze zapisał się w światowej historii

Samsung to jedno z największych przedsiębiorstw świata. Teraz pracownicy firmy są w żałobie. Wszystko z powodu śmierci prezesa. Lee Kun-hee zmarł w niedzielę w wieku 78 lat. Cierpiał na poważną chorobę.

Samsung to jedna z największych grup biznesowych na świecie. Jej siedziba znajduje się w mieście Suwon w Korei Południowej. To właśnie tam zmarł były prezes firmy Lee Kun-hee. Mężczyzna zmarł w wieku 78 lat. Media informują, że zmagał się z poważną chorobą. Na co cierpiał?

Zakaz dla Polaków od 2 listopada, dotyczy przemieszczania się. Wszystko przez covid, zaskakująca decyzja ChinZakaz dla Polaków od 2 listopada, dotyczy przemieszczania się. Wszystko przez covid, zaskakująca decyzja ChinCzytaj dalej

Samsung w żałobie. Nie żyje prezes firmy

Lee Kun-hee był szefem koncernu Samsung Group oraz jego najważniejszego przedsiębiorstwa, czyli Samsung Electronics. Zmarł w Korei Południowej w niedzielę 25 października tego roku. O smutnej wiadomości poinformowała firma, która opublikowała specjalne oświadczenie z tego powodu.

"Prezes Lee był prawdziwym wizjonerem, który przekształcił Samsunga w światowego lidera innowacji i z lokalnego biznesu uczynił przemysłową potęgę. Jego deklaracja Nowego Zarządzania z 1993 r. była motywacją do realizacji wizji firmy, polegającej na dostarczaniu najlepszej technologii, która pomaga rozwijać globalne społeczeństwo. Jego dziedzictwo będzie wieczne" - czytamy w oświadczeniu Samsunga.

Kiedy został prezesem stwierdził, że firma skupiała się na produkcji dużych ilości towarów o niskiej jakości i nie była przygotowana do konkurowania z takimi gigantami, jak Sony. Postanowił to zmienić. Sprzedawano głównie telewizory i kuchenki mikrofalowe. To właśnie za czasów rządów zmarłego prezesa Samsung stał się potęgą na świecie.

Firma stała się największym producentem smartfonów i układów pamięci na świecie. Telefony, smartfony, telewizory i inne elektroniczne produkty są używane przez ludzi na całej Ziemi. Na ten moment sprzedaż przedsiębiorstwa stanowi jedną piątą produktu krajowego brutto Korei Południowej.

Śmierć nie była nagła. Choć praktycznie nikt o tym nie wiedział, Lee Kun-hee od lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2014 doznał pierwszego ataku serca. Od tamtej pory nie mógł funkcjonować samodzielnie. Był przykuty do łóżka. Odkąd zmagał się z problemami ze zdrowiem, firmą kierował jego syn Lee Jae-yong.

Syn zmarłego prezesa urodził się w 1968 roku. Teraz najprawdopodobniej oficjalnie obejmie stanowisko prezesa Samsunga. W 2014 roku magazyn Forbes umieścił go na liście najpotężniejszych osób na świecie. Zajął na niej 38. miejsce. Jest trzecią najbogatszą osobą w Korei Południowej.

Jest decyzja rządu. Od jutra częściowy lockdown. Europejskie wiadomości są niepokojąceJest decyzja rządu. Od jutra częściowy lockdown. Europejskie wiadomości są niepokojąceCzytaj dalej

Kim był Lee Kun-hee?

Mężczyzna był prezesem koncernu Samsung Group w latach 1987–2008. Jest synem założyciela firmy Lee Byung-chula. Urodził się w 9 stycznia 1942 roku w Ŭiryŏng. Kiedy w 1987 roku został prezesem Samsunga, postanowił podjąć działania, które przekształciłyby Samsunga w firmę rozpoznawalną w świecie, a także renomowaną markę.

Samsunga promował głównie poprzez sport. Marka została jednym z głównych sponsorów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Od 1996 roku Lee Kun-hee sam do niego należał. To właśnie on w 2011 roku przyznał Korei Południowej prawa do zorganizowania zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku. W tym samym roku zrezygnował z ubiegania się o reelekcję do MKOI.

Dzisiaj grzeje: 1. Zatrważające sceny na polskim lotnisku. Do akcji wkroczyły służby. Turyści bali się o swoje zdrowie i życie
2. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie
3. Edyta Zając wygrała "Taniec z Gwiazdami 11". Wiemy, co zrobi z wygraną. Szykują się bajeczne wakacje dla ukochanych

Trzy lata wcześniej mężczyzna zmagał się z problemami na drodze prawnej. W lipcu 2008 roku sąd wydał na niego wyrok. Lee Kun-hee został skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu. Został skazany za przestępstwa finansowe, jednak jeszcze w tym samym roku, we wrześniu, został ułaskawiony.

Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dośćStało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dośćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące wyniki badań. Wysokie promieniowanie w pobliżu odwiertów. Tysiące ludzi zagrożonych
  2. Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń
  3. W "Milionerach" padło pytanie za milion złotych. Dziecinnie proste dla wszystkich, którzy spędzali wakacje na wsi
  4. Syn Martyniuka nie ma litości dla żony. Nie mieści się w głowie, do czego się posunął. Jednak nie wyjdzie z kraju?
  5. Astronomiczne kary za brak maseczki. Lepiej o niej pamiętać, kwoty mandtów ścianają z nóg w całej Europie
  6. Kinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakujący
  7. Ból gardła, kaszel, katar - na wszystko pomoże syrop, który zrobisz w domu. Składniki znajdziesz na spacerze w parku

Źródło: RMF24, Wikipedia

Następny artykuł