samoloty polska lotyFot. Wikipedia.org/JT Occhialini/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl

Rząd podjął decyzję ws. lotów w Polsce. Jest dokładna data

Samoloty z Polski zostały uziemione na dłużej niż zapowiadano na początku. Rząd podjął decyzję o przedłużeniu zakazu lotów.

Samoloty polskich relacji nie polecą dłużej niż zapowiadano. Niespełna dwa tygodnie temu polski rząd podjął decyzję o wstrzymaniu wszystkich połączeń lotniczych na terenie kraju do 28 marca b.r. Jak wynika jednak z najnowszego Rozporządzenia Rady Ministrów, okres ten zostaje przedłużony.

Pasażerowie Flixbusa pilnie poszukiwani. Koronawirus na pokładziePasażerowie Flixbusa pilnie poszukiwani. Koronawirus na pokładzieCzytaj dalej

Samoloty wstrzymane na dłuższy czas

Zgodnie z decyzją polskiego rządu z dnia 24 marca, ruch lotniczy zostanie wstrzymany do 11 kwietnia włącznie, czyli na kolejne dwa tygodnie. Wyjątek stanowią loty repatriacyjne oraz cargo, pocztowe, czarterowe (wykonywane na polecenie Prezesa Rady Ministrów).

W związku z rozporządzeniem PLL LOT odwołał wszystkie loty komercyjne od 29 marca do 11 kwietnia. Do tego czasu narodowy przewoźnik będzie organizował wyłącznie przeloty czarterowe #LOTdodomu, które umożliwiom Polakom powrót do kraju. Inne loty pasażerskie w związku z rozporządzeniem nie mogą mieć miejsca.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we Włoszech
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

W ciągu 10 dni operacji LOT wykonał już 241 rejsów. W najbliższym czasie planowane są loty czarterowe po polskich pasażerów do Bangkoku, Chicago, Zanzibaru i Denpasar. Nadzwyczajna sytuacja spowodowała uruchomienie zupełnie nowych połączeń, między innymi do Kolombo, Male na Malediwach, Sydney, a także z Filipin i Hanoi z międzylądowaniem w Singapurze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł