samoloty lotnisko kryzysfot. pixabay.com/xusenru

Słowa ekspertów pokazują, jak jest źle, linie lotnicze będą padać jak muchy. "Nie kryzys, to apokalipsa"

Samoloty większości linii lotniczych zostały uziemione. Branżę czeka ogromny kryzys, z którego może szybko się nie pozbierać.

Większość linii lotniczych uziemiła swoje samoloty w związku z trwającą pandemią wirusa SARS-CoV2. Przewoźnicy przechodzą obecnie potężny kryzys, który może spowodować upadek większości firm.

Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaNowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Samoloty niektórych linii już nie polecą?

Jak wynika z analizy ekspertów CAPA, czyli największej firmy analitycznej na świecie zajmującej się rynkiem lotniczym, większości linii lotniczych grozi bankructwo do końca maja 2020. Równie zagrożona jest sytuacja lotnisk, co podkreśla prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

- To już nie jest kryzys, to apokalipsa. W swojej ponad 20-letniej pracy jako kontroler lotów nie przeżyłem takiej sytuacji. [...] Teraz przyszłość jest jedną wielką niewiadomą. Europejska agencja kontroli ruchu lotniczego Eurocontrol podała, że jeśli sytuacja nie ulegnie gwałtownej poprawie, to większość z agencji europejskich do końca kwietnia straci płynność finansową. - mówi Janusz Janiszewski, prezes PAŻP.

Wiele polskich lotnisk nie obsługuje w tym momencie żadnych lotów. W całej europejskiej przestrzeni powietrznej odnotowano spadek o 80–90 procent. Lotnisko Chopina, które obecnie obsługuje wyłącznie samoloty z akcji #LOTdodomu odnotowało spadek o 70%.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

- Dziś nie wiemy, jakie będą zachowania ludzi, kiedy kryzys już wygaśnie. Nie wiemy, czy będą chcieli wsiadać do samolotów, czy też nie. Jedyne, co jest pewne, to fakt, że przy wykorzystaniu obecnych środków i odwoływaniu się tylko do obecnych przepisów, z tego kryzysu nie wyjdziemy. - dodaje Janiszewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo smutne. Wiadomo, co dzieje się z noworodkiem zmarłej 27-letniej Polki, która miała koronawirusa
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza

źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł