samoloty lot podróżefot. pixabay.com/PublicDomainPictures

8 linii lotniczych poleci do Polski mimo zakazu. Dlaczego?

Samoloty otrzymały specjalną przepustkę z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Musiały jednak spełnić kilka wymagań żeby lot doszedł do skutku.

Samoloty ośmiu przewoźników otrzymały specjalne pozwolenie od Urzędu Lotnictwa Cywilnego na przylot do Polski. Muszą zostać spełnione jednak pewne warunki, które mają zapewnić bezpieczeństwo.

Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USAUmierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USACzytaj dalej

Zagraniczne samoloty wylądują w Polsce

W związku z pandemią koronawirusa 15 marca zostały zawieszone wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze do Polski, a 16 marca również te w ruchu krajowym. Taki stan ma obowiązywać do 28 marca i zakłada kilka wyjątków, m.in. loty cargo, bez pasażerów, bez ładunku, loty wykonywane w interesie publicznym lub państwowym oraz loty w celu ochrony życia lub zdrowia.

Urząd Lotnictwa Cywilnego umożliwił przelot ośmiu zagranicznych linii na polskich lotniskach. Podstawowym warunkiem jest jednak, żeby samoloty przyleciały bez pasażerów na pokładzie. Przewoźnicy mogą wykonywać kursy po obywateli swoich krajów na zasadzie wzajemności.

Żeby do tego doszło, muszą być spełnione odpowiednie procedury. Na początku linia lotnicza musi skierować prośbę do ULC o wyrażenie zgody na przylot bez pasażerów (operacja „ferry”) i odlot z pasażerami. Po decyzji ULC informuje Polską Agencję Żeglugi Powietrznej o wyrażeniu zgody i podaje numer lotu.

- Przewóz musi nastąpić czarterowym rejsem, przewoźnik musi posiadać czarterowy nr tego rejsu. Ponadto, przewoźnik nie może mieć pasażerów na pokładzie w drodze do Polski - informuje resort infrastruktury.

Dzisiaj grzeje: 1. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
2. Minister zdrowia ostro o sytuacji w Polsce: zamknięcie państwa albo setki zmarłych

Do tej pory takie loty wykonuje ośmiu przewoźników, w tym między innymi Aeroflot, Turkish Airlines, KLM, Blue Panorama. Wszystkie wykonują przeloty pasażerów umożliwiające im powrót do swoich krajów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł