samoloty - rekordowe połączenieFot. Pixabay.com/Free-Photos/zdjęcie poglądowe

W kryzysie powstało najdłuższe połączenie lotnicze na świecie. Wszystko przez koronawirusa

Samoloty linii Air Tahiti Nui musiały zmienić dotychczasową trasę, by ominąć zakaz lądowania na terenie Stanów Zjednoczonych. Epidemia koronawirusa przyczyniła się do zamknięcia granic wielu państw i utrudniła podróżowanie.

Samoloty wylatujące z Paryża mają do pokonania 15 715 km, co stanowi rekord świata długości bezpośredniego połączenia. Jego celem jest stolica Polinezji Francuskiej, Papeete. Z racji tego, że Polinezja należy do terytorium zamorskiego Francji, będzie to również najdłuższy lot wewnątrzkrajowy. Dwa rekordy zostały pokonane jednocześnie, a wszystko przez epidemię koronawirusa i zamknięcie wielu granic państwowych.

Polka leciała samolotem akcji Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystkoCzytaj dalej

Samoloty wymagały modyfikacji

Do tej pory połączenie wykonywane przez Air Tahiti Nui wykonywane było z przystankiem w Los Angeles, by nabrać paliwa. Gdy rząd USA zadecydował o zamknięciu granic, żaden samolot zagranicznych linii lotniczych nie może wylądować na terenie tego państwa. Przewoźnik zdecydował się na szalone rozwiązanie i zrezygnował ze śródlądowania.

Zamiast zmienić miejsce postoju, linia Air Tahiti Nui przeanalizowała parametry techniczne samolotu i znalazła rozwiązanie. Korzystając z Boeinga 787-9 i poddając go pewnym modyfikacjom, rekordowo długi lot jest możliwy. Zrezygnowano z części cargo i wprowadzono limit pasażerów, co spowodowało znaczne zmniejszenie ciężaru maszyny. Paliwo jest zatankowane do maksimum i wystarczy go na całą podróż. Nietypowe rozwiązanie będzie wykorzystywane co najmniej przez miesiąc, do czasu zniesienia zakazu lądowania na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dzisiaj grzeje: 1. Świetne informacje o zakażonej, 74-letniej Polce. Dostała specjalną mieszankę leków
2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Do tej pory najdłuższym połączeniem było to z Singapuru do Nowego Jorku. Jest ono jednak krótsze o 371 km w stosunku do nowego rekordzisty. Czas takiej podróży to ok. 18 godzin, co może stanowić problem dla osób, które nie lubią siedzieć w miejscu. Boeingi są jednak świetnie wyposażone i zapewniają komfort podróżnym nawet w tak uciążliwej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł