samoloty świat azjafot. pixabay.com/ionutscripcaru

Kolejna linia na skraju bankructwa. 100 samolotów uziemionych, spadek o 80%

Samoloty przestają kursować w związku z olbrzymim kryzysem na świecie. Linie lotnicze mają poważne problemy.

Ciemne chmury zawisły nad jedną z linii lotniczych, która musiała uziemić swoje samoloty w związku z kryzysem wywołanym epidemią Covid-19. Jeżeli zagrożenie nie minie szybko, firmie grozi bankructwo.

Polscy hotelarze są zdruzgotani. Polscy hotelarze są zdruzgotani. "Z czymś takim nie miałem jeszcze do czynienia"Czytaj dalej

Samoloty uziemione na lotniskach

Pasażerowie oraz pracownicy Korean Air mają się czego obawiać. Największa południowokoreańska linia lotnicza ma bowiem problemy finansowe spowodowane koronawirusem. Do tej pory przewoźnik obsługiwał 126 miast w 55 krajach.

Wszystkie inwestycje firmy zostały zawieszone, a koszty operacyjne obniżone. Pracownicy zostali poproszeni o wykorzystanie bezpłatnego urlopu. Linia uziemiła 100 ze 145 swoich samolotów oraz zmniejszyła swoje oferowanie aż o 80 procent.

– Najgorsze jest to, że sytuacja może się pogorszyć w dowolnym momencie i nie możemy nawet przewidzieć, jak długo to potrwa – tłumaczy Woo Kee-hong, w rozmowie z Reutersem. – Jeśli sytuacja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas, możemy osiągnąć próg, w którym nie możemy zagwarantować przetrwania firmy – dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz wjazdu do kraju, chyba że poddasz się kwarantannie. 14 dni izolacji, pierwsze państwo podjęło decyzję
2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące

Korean Air nie jest jedyną linią znajdującą się w niepewnej sytuacji. Zaledwie kilka dni temu, 5 marca, bankructwo ogłosiła brytyjska linia Flybe, która swego czasu była największym regionalnym przewoźnikiem w Europie. Mimo że linia od pewnego czasu borykała się z problemami finansowymi, kryzys spowododwany epidemią okazał się gwoździem do trumny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Asi z Chłopaków do wzięcia. Włos jeży się na głowie
  2. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

Źródło: fly4free.pl

Następny artykuł