samoloty odwołane LufthansaFot. Pixabay.com/gunthersimmermacher/zdjęcie poglądowe

Europejski gigant odwołuje ponad 7000 lotów. Wiele z nich miało być z Polski

Samoloty europejskiego, lotniczego giganta nie wzbiją się w powietrze. Odwołano ponad 7000 kursów, a wszystko przez epidemię koronawirusa. Wiele anulowanych lotów miało być z Polski.

Samoloty w ostatnim czasie bardzo często latać muszą częściowo puste. Turyści boją się podróżować ze względu na błyskawicznie rozprzestrzeniającego się po świecie koronawirusa. Przewoźnicy próbują właściwie zareagować na tę sytuację, by zminimalizować swoje straty. Wiele linii lotniczych odwołuje swoje loty i taką decyzję podjął również europejski gigant - Lufthansa. Anulowano łącznie 7100 rejsów, a wiele z nich było również z i do Polski.

Tragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świataTragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świataCzytaj dalej

Samoloty Lufthansy nie wzbiją się w powietrze

Lufthansa, podobnie jak wiele innych linii lotniczych z całego świata, odnotowała spadek zainteresowania lotami w ostatnich tygodniach. Wiąże się to z szalejącym w wielu krajach koronawirusem. Niemiecki gigant podjął z tego powodu decyzję o uziemieniu 150 maszyn. Doszło również do anulowania ogromnej ilości połączeń.

Zmiany wchodzą w życie 6 marca i choć dokładna lista nie została opublikowana, media mówią o odwołaniu ponad 7100 lotów. Już 8 marca dotknie to na 3 tygodnie kursów do Ejlatu oraz Tel Awiwu. Ponad 3000 lotów usuniętych zostało z Frankfurtu, a 3300 z Monachium. Wiadomo jednak, że oprócz tego odwołane zostaną również kursy z i do Polski, Portugalii, Francji, Rosji, UK czy Hiszpanii.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

W związku z tym, że dokładna lista nie została opublikowana, pasażerowie muszą na bieżąco śledzić komunikaty linii lotniczej. Każdy turysta, który w najbliższych tygodniach wybiera się w podróż z niemieckim przewoźnikiem, powinien upewnić się na stronie internetowej, że połączenie nie zostało anulowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Przejmujące sceny, rodzina zaskoczyła wzruszającym do granic możliwości gestem
  2. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej
  3. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  6. Żona polskiego bramkarza pokazuje swoje wdzięki. Lewandowska i Szczęsna mają konkurencję (FOTO)

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł