samoloty nie polecąFot. unsplash.com/@kovah

Rekordowa pomoc dla linii lotniczej. Dostanie miliardy, aż trudno uwierzyć

Samoloty stoją na lotniskach i nie mają możliwości wzbić się w powietrze. Linie lotnicze ponoszą ogromne straty, dlatego większość z nich masowo zwalnia pracowników. Bankructwo jest realna wizją dla wielu przewoźników.

Samoloty linii Singapore Airlines w 96 procentach przypadków czekają w hangarach na powrót w przestworza. W czasie gdy przewoźnik prawie nic nie zarabia, z pomocą przyszedł państwowy fundusz inwestycyjny. Ogromny zastrzyk gotówki pozwoli przetrwać kryzys i szybko odbudować siatkę połączeń, gdy będzie to już możliwe.

Pilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisyPilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisyCzytaj dalej

Samoloty będą gotowe do startu po zniesieniu zakazów

Zarząd linii Singapore Airlines ogłosił otrzymanie wsparcia w wysokości 13 miliardów dolarów amerykańskich. Pieniądze zostały przekazane w związku z epidemią koronawirusa i brakiem możliwości wykonywania lotów. Wiele państw zakazało podróżowania i zamknęło granice, więc linie lotnicze nie mają żadnej możliwości, by zarabiać na przelotach.

Temasek Holdings, państwowy fundusz inwestycyjny jest największym udziałowcem przewoźnika. Planuje on sprzedać akcje i obligacje na łączną kwotę 15 miliardów dolarów singapurskich. Część pieniędzy przeznaczonych na pomoc linii lotniczej pochodzi z największego banku w tym kraju. Udzielił on pożyczki w wysokości 4 miliardów dolarów. Całość pozwoli na utrzymanie się na rynku i przygotowanie nowej oferty dla klientów, gdy tylko otworzą się granice państw.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku
2. Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulice

Rząd Singapuru bardzo szybko zareagował na sytuację zagrożenia. Gdy w Chinach wybuchła epidemia, wprowadzono wiele ograniczeń i zakazów. Samoloty są uziemione już od kilku tygodni, a na lotnisku nie przyjmuje się lotów międzynarodowych. Wyjątki stanowią sytuacje takie jak lot repatriacyjny z Sydney do Warszawy. Dreamliner PLL LOT zatrzymał się tam na 2 godziny, by uzupełnić zapasy paliwa i żywności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadza zmiany. Spore opóźnienie, enigmatyczny wpis
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami
  4. ITAKA ogłasza ogromne zmiany. Termin został przedłużony, ważna wiadomość dla turystów
  5. Jak złamią kwarantannę, dostaną najgorszą, tragiczną karę. Jeden kraj stracił cierpliwość
  6. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły

Następny artykuł