samolot najgorsi pasażerowiePixabay.com/RyanMcGuire

Potrafią zaskoczyć cały samolot. Oto najgorsze zachowania pasażerów na pokładzie

Samolot pozwala na błyskawiczną podróż nawet w najodleglejsze miejsca na globie, nie zawsze jednak jest to niestety przyjemny lot. Współpasażerowie potrafią zrobić wszystko, by ludzie obecni na pokładzie byli wściekli, zniesmaczeni i nie mogli doczekać się lądowania.

Samolot to jeden z ulubionych środków transportu wszystkich podróżników. Gwarantuje wygodę, szybkość przelotu, a w ostatnim czasie również konkurencyjne ceny. Jak we wszystkich maszynach łączących obcych sobie ludzi, również na pokładzie podniebnej maszyny jednak czasem dochodzi do sytuacji absurdalnych. Najgorsi pasażerowie samolotów potrafią doprowadzić do białej gorączki zarówno innych turystów, jak i całą załogę.

Tanie loty dla każdego? Jest sposób, by polecieć do raju za groszeTanie loty dla każdego? Jest sposób, by polecieć do raju za groszeCzytaj dalej

Najgorsi pasażerowie samolotów potrafią doprowadzić do prawdziwej furii

Ten ranking rozpocznie się łagodnie - od pasażerów, którzy na cały głos opowiadają współpasażerom o swoim życiu, dzieciach oraz kłopotach zdrowotnych. Chyba każdy kiedyś siedział w pobliżu takiej osoby i wie, jak bardzo jest to uciążliwe. Kolejnym typem, z którym trzeba dać sobie radę, jest “pan wygodny”. Są to podróżnicy, którzy rozkładają krzesła, jakby za nimi nie było nikogo. Ich cechą charakterystyczną jest bezlitosne uderzanie osób siedzących z tyłu w kolana oparciem.

Zdarzają się również tacy, których często spotkać można nawet w komuniakcji miejskiej. Do furii doprowadzić mogą np. słuchaniem muzyki z telefonu, jednak bez korzystania ze słuchawek. Choć może to się kojarzyć raczej z autobusami, niestety samolot również się przed tym nie uchroni.

Wszyscy mają ich dość, a oni swoje

Któż nie odbył kiedyś podniebnej przygody obok prawdziwego smakosza? Z plecaka wyciągną nie tylko kanapki, ale również wszelkie produkty bogate w czosnek, cebulę czy rybę - w końcu 1,5 godziny lotu to idealny czas na obiad. Zdecydowanie gorsze od nich są osoby, których walizka zawsze jest najważniejsza. Zajmą nią zarówno swoje miejsce, jak i Twoje oraz dwóch innych osób, bo ich torebka również musi mieć wygodnie.

Król jest jednak tylko jeden - to osoba, przez którą cierpią absolutnie wszyscy. Nikt nie lubi pasażerów, z których winy opóźniony lub przekierowany został już nie raz cały samolot. Może to być wywołane nietrzeźwością, awanturowaniem się czy przepychaniem z załogą. Często dotyczy to też nieudanych żartów o zamachach czy wypadkach, kończących się często ogromnymi nerwami pozostałych osób na pokładzie.

Następny artykuł