samolot kobietaFot. Pixabay.com/DaniloBueno

Kolejny przewoźnik stawia na panie. Całe załogi stworzone z kobiet

Samolot pilotowany przez kobietę jeszcze do niedawna był czymś nie do pomyślenia dla znawców branży lotniczej. Na szczęście w ostatnim czasie wszystko się zmienia, a teraz kolejny przewoźnik wyraźnie udowodnił, że docenia płeć piękną na pokładzie.

Samolot to obecnie jeden z najpopularniejszych środków transportu, którym każdego dnia przemieszczają się miliony turystów. Latamy po całym globie, w powietrzu spędzamy długie godziny, czasem nawet nie zastanawiając się, kto właściwie odpowiada za to, że dotrzemy na miejsce. Często nawet nie słuchamy komunikatów, zakładamy słuchawki i korzystamy z chwili odpoczynku, nie zwracają uwagi na załogę.

Tymczasem okazuje się, że jeszcze do niedawna samolot pilotowany przez kobietę był prawdziwą rzadkością. Pań w branży było niewiele, na szczęście w ostatnim czasie stopniowo to się zmienia na lepsze. Coraz więcej firm głośno mówi o tym, że docenia obecność płci pięknej w swoich załogach, a pojawiają się nawet takie, które do składu nie dołączają mężczyzn.

Jakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealnąJakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealnąCzytaj dalej

Samolot pełen kobiet. Cała ekipa płci żeńskiej

Coraz więcej firm transportowych decyduje się na promowanie zatrudniania płci pięknej. Kobieta za kierownicą autobusu czy tramwaju nikogo nie powinna już dziwić, jednak pani-pilot czasem jeszcze niestety wywołuje zaskoczenie. Walczyć z tym usiłują amerykańskie linie Delta, organizując żeńskie zespoły pokładowe.

Jak wynika z licznych testów i badań, panie radzą sobie świetnie na swoich stanowiskach. Eksperci opisują je jako doskonale wyszkolone, obowiązkowe oraz opanowane, dzięki czemu idealnie sprawdzają się wiele kilometrów nad ziemią. Delta Air Lines promuje popularyzowanie widoku kobiety-pilota m.in. korzystając z możliwości tworzenia załóg w całości stworzonych z przedstawicielek płci pięknej. Jest to krok, który ma prowadzić w dobrą stronę całą branżę lotniczą.

Delta wprowadza nowe trendy

Jak mówią przedstawiciele linii lotniczej, Delta chce w ten sposób walczyć ze stereotypem, przez który pilotami zostają w głównej mierze mężczyźni. Szacuje się, że obecnie jedynie niewielki procent osób zatrudnionych na tym stanowisku stanowią kobiety, jednak trend ten się na szczęście powoli zmienia, a za Deltą idzie coraz więcej firm.

- Co mogę powiedzieć dziewczynom, które chciałyby latać? Po prostu to zróbcie. Być może to wypchnie was nieco poza strefę komfortu, ale sprawi również, że zacznie dziać się magia - zachęca kobiety Jessica Sundquist Ahlberg, która jest pilotem Boeninga 787 w linii Norwegian.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Oskary turystyczne rozdane". Państwo na podium może zdziwić wielu turystów
  2. Najlepsze linie lotnicze na świecie wyłonione. Wśród nich WizzAir
  3. Takiego miasta nie ma nigdzie na świecie. Niesamowite Elysium City w Hiszpanii
  4. Interaktywny poradnik kulinarny? Jedna strona, a powie Ci wszystko
  5. Ekskluzywny hotel w koronach drzew? To nie bajka, czas się pakować
  6. Wyjątkowa świątynia zachwycała wszystkich przez 1300 lat. Dwaj turyści niestety zrobili ohydną rzecz

Następny artykuł