Samolot nie zmieścił pasażerów. Skorzystali z prywatnego lotuEast News Piotr Molecki

Nie zmieścili się do samolotu. Wynajęli prywatny. Gigantycznym rachunkiem obarczyli przewoźnika

Samolot nie zdołał pomieścić pary, która pilnie potrzebowała polecieć na spotkanie. Z tego powodu postanowili wynająć prywatny samolot. Kosztami lotu obarczyli przewoźnika. Firma dostała ogromny rachunek. Sprawa trafiła do sądu.

Samolot został wynajęty przez parę z Niemiec. Pilnie potrzebowali polecieć do Hiszpanii. Kosztami jednak obciążyli przewoźnika. Linie lotnicze dostały rachunek w wysokości 25 tysięcy euro. Sprawą zajmie się sąd.

Ewakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat porażaEwakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat porażaCzytaj dalej

Wynajęli samolot. Nie zapłacili

Sytuacja wydarzyła się w Düsseldorfie. Linie lotnicze zastosowały tak zwany overbooking, czyli sprzedanie większej ilości biletów niż dostępnych miejsc. Z tego powodu para Niemców zdecydowała się na wynajęcie prywatnego samolotu, ale nie zapłacili za niego. Kosztami obciążyli przewoźnika, oskarżając ich o niewywiązanie się z umowy sprzedaży. Historię opisał portal View from the Win.

Para miała wykupione bilety na lot do Palma de Mallorca w Hiszpanii, jednak nie było dla nich miejsca. Jak ustaliły lokalne media, linie lotnicze nie zaproponowały nikomu zwolnienie miejsc w zamian za rekompensatę finansową. Przepisy Unii Europejskiej mówią, że to konieczny krok w przypadku overbookingu.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowości
3. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

Przewoźnik dostał rachunek w wysokości 25 tysięcy złotych. Zdecydowali się go jednak nie zapłacić, dlatego też para zgłosiła sprawę do sądu. Jakiś czas temu pisaliśmy o innej kontrowersyjnej sprawie związanej z lotnictwem. Można o niej przeczytać tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
  2. Szkoda wam go? Kamil Durczok ujawnił, z czego się teraz utrzymuje
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby

Źródło: Polsat News

Następny artykuł