Samolot miał być zestrzelony przypadkowo.Fot. Pixabay.com/pixel2013

Wyjawili nowe informacje, 176 osób zginęło. Sprawie przyglądał się cały świat

Samolot ukraińskich linii, który rozbił się w Iranie, doczekał się rozwiązania sprawy. W końcu wiadomo, do czego doszło tragicznego dnia.

Samolot, który zestrzelono w okolicach Teheranu 8 stycznia 2020 roku, ponownie pojawił się na ustach mediów. W wypadku zginęło 176 osób. Sprawą zajęły się służby irańskiej. Po niemal pół roku od zdarzenia władze postanowiły podzielić się wynikami dochodzenia.

Czy będzie definitywny zakaz kąpieli w Bałtyku? Inspektor sanitarny wydał oficjalną decyzjęCzy będzie definitywny zakaz kąpieli w Bałtyku? Inspektor sanitarny wydał oficjalną decyzjęCzytaj dalej

Samolot zestrzelony przez “błąd ludzki”

Jak podaje redakcja Polsat News, która powołuje się na doniesienia irańskiej agencji Tasnim, tamtejsze władze deklarują, że katastrofa nie była umyślnym działaniem ze strony wojsk. W poniedziałek (29 czerwca) prokurator wojskowy Gholam Abbas Torki przyznał, że zestrzelenie było wynikiem “błędu ludzkiego”, a nie oficjalnego rozkazu. Odrzuca się też teorie, jakoby samolot stał się celem cyberataku.

Prokurator cytowany przez Polsat News stwierdza, że samolot Ukraine International Airlines nie był najpewniej obiektem ataku cyfrowego obcych sił, a także odrzuca możliwość zhakowania systemu rakietowego lub obrony przeciwlotniczej. Na pokładzie Boeinga 737-800 było 176 osób. Wszyscy zginęli.

Samolot w cieniu koronawirusa

Jak zaznacza Polsat News, pandemia koronawirusa była zdaniem irańskich władz czynnikiem opóźniającym całościowe zbadanie sprawy. Już 11 stycznia, czyl 3 dni po katastrofie, rząd w Teheranie przyznał, że samolot został zestrzelony w wyniku "katastrofalnego błędu". Wcześniej Iran zaprzeczał, jakoby to sprzęt państwowy był zamieszany w zdarzenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Przepis na włoski przysmak podbija serca Polaków. Smakosze ciasta naleśnikowego będą zachwyceni
2. Biedronka obniża od dzisiaj ceny. Już wiemy, co kupisz taniej

Samolot leciał z Teheranu do Kijowa. Na pokładzie znajdowało się 82 Irańczyków, 57 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców (według PAP - 2 pasażerów i 9 członków załogi) oraz obywatele Szwecji, Afganistanu i Wielkiej Brytanii. Co ważne, ostatnio także na polskim niebie dochodziło do podejrzanych zdarzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  2. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. 77-latka wyszła na spacer. Kiedy zobaczyła na mieście kota sąsiada, zamurowało ją. Wiedziała, że nie jest dobrze

Źródło: Polsat News

Następny artykuł