samolot Afganistan.

Katastrofa samolotu. Na pokładzie miały być dziesiątki osób

Samolot linii Ariana Afghan miał runąć na ziemię. Na jego pokładzie, zgodnie z przekazywanymi w mediach informacjami, miały być aż 83 osoby.

Samolot miał rzekomo spaść na ziemię w prowinzji Ghazni, która znajduje się we wschodniej części Afganistanu.

Polak sam zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Wiadomość z północy krajuPolak sam zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Wiadomość z północy krajuCzytaj dalej

- Boeing należący do linii Ariana Afghan rozbił się w okolicy Sado Khel w dystrykcie Deh Yak ok. godz. 13.10 lokalnego czasu - potwierdził zdarzenie rzecznik gubernatora prowincji Arif Nuri w rozmowie z Reutersem.

Jak podaje Onet, na miejsce już udać się miał zespół śledczy oraz ratunkowy. Na pokładzie znajdować się miały 83 osoby, nie były to jednak potwierdzone oficjalne informacje, a jedynie przekazy lokalnych mediów.

Samolot runął na zimię

Wstępne ustalenia mówiły o katastrofie samolotu osobowego. Szef linii Ariana Afghan Airlines przekazał jednak, że nie jest to informacja prawdziwa. Dodał jednocześnie, że do katastrofy lotniczej rzeczywiście doszło.

- Doszło do katastrofy samolotu, ale nie należy on do Ariany, ponieważ dwa rejsy obsługiwane przez Arianę dzisiaj z Heratu do Kabulu i Heratu do Delhi są bezpieczne - mówił w rozmowie z agencją Reutera Mirwais Mirzakwal, dyrektor wykonawczy.

Oświadczenie recznika talibów

Rzecznik talibów przekazał, że zestrzelili dziś samolot transportujący amerykański personel wojskowy. Zgodnie z ustaleniami Reutera, wszystkie osoby obecne na pokładzie miały zginąć. Dziennikarz obecny na miejscu zdarzenia, Tarik Ghazniwal, miał potwierdzić, że widział płonący samolot oraz dwa ciała - stwierdził to w rozmowie z agencją Associated Press.

AP podkreśla jednocześnie, że informacje te nie zostały zweryfikowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
  3. 40-letni pacjent wyskoczył ze szpitalnego okna. Wszystko wydarzyło się na oczach pielęgniarki
  4. Jest data otwarcia polskiej Rajskiej Wyspy. Można już kupować bilety, choć tanie nie są
  5. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało
  6. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Onet

Następny artykuł