samolot członek załogi zarażony koronawirusemFot. Pixabay.com/tpsdave/zdjęcie poglądowe

Członek załogi samolotu miał koronawirusa. Turyści masowo próbują odwoływać loty

Samolot miał na pokładzie osobę zarażoną koronawirusem. Był to członek personelu pokładowego, głos w sprawie zabrała linia lotnicza.

Samolot to środek transportu mieszczący wielu pasażerów, którzy w ostatnim czasie przebywać mogli w rozmaitych krajach. Niestety takie sytuacje są szczególnie niebezpieczne w obliczu szalejącego koronawirusa, gdyż bardzo łatwo zarazić chorobą współpasażerów oraz przewieźć chorobę do kolejnego kraju. Teraz jedna z linii lotniczych potwierdziła, że ich samolot miał na pokładzie osobę zakażoną i był nią członek personelu pokładowego.

Kraj sąsiadujący z Polską wprowadza stan wyjątkowy. Zatwierdzono propozycję MinisterstwaKraj sąsiadujący z Polską wprowadza stan wyjątkowy. Zatwierdzono propozycję MinisterstwaCzytaj dalej

Samolot z koronawirusem na pokładzie

Informację o sytuacji przekazały południowokoreańskie linie lotnicze Korean Air. Business Insider przekazał, że po zrobieniu testów na obecność choroby, które wyszły pozytywne, przewoźnik wprowadził szereg środków bezpieczeństwa. Dezynfekowano m.in. samoloty, by wirus nie miał szansy się przenosić na pasażerów kolejnych lotów. Specjalne instrukcje otrzymały również stewardesy - poinstruowano je, by zostały w domach. W przypadku pojawienia się objawów, mają zostać poddane kwarantannie.

Jak przekazuje Wirtualna Polska, podjęto również decyzję o zamknięciu biura znajdującego się niedaleko międzynarodowego lotniska w Seulu. Wiele osób od kilku dni usiłuje odwoływać loty samolotami tej linii. Pasażerowie chcą po ujawnieniu tej wiadomości masowo odwoływać loty, nie jest to jednak proste. Skarżą się w komentarzach na Facebooku, że kontakt z infolinią jest utrudniony. We wtorek Korean Air ogłosiło, że koszty za bilety na loty do Chin, Tajwanu oraz Honghongu, które zakupiono przed 28.01, zostaną zwrócone.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: oświadczenie polskiego Ministra Zdrowia ws. koronawirusa
2. Małżeństwo może zyskać nawet 106 tysięcy. Wystarczy tylko w sprytny sposób wypełnić deklarację

Przypomnijmy, że obecnie w Korei Południowej potwierdzonych jest już 60 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Łącznie zainfekowanych jest tam już 893 osób, a 8 chorych niestety zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka spojrzała na napiwek i nogi się pod nią ugięły. Natychmiast wybiegła z restauracji
  2. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut
  3. Poszedł na skargę do kierownika Suntago Park of Poland. Nagrał odpowiedź, niewiarygodne
  4. Pasażer z krakowskiego lotniska zapłaci ogromną karę. Nie można przewozić w bagażu rzeczy, które zapakował
  5. Tysiąc turystów uwięzionych. Nie mogą wyjść z hotelu na uwielbianej, europejskiej wyspie
  6. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł