Wyjątkowy samolot firmy Airbusyoutube.com/ Found And Explained (screen)

Nowe samoloty będą wyglądały jak statki kosmiczne. Airbus pokazał projekty

Samolot został zaprezentowany przez firmę Airbus. Ten nowy projekt jest zupełnie inny niż te, które już znamy. Maszyna ZeroE będzie przypominała statek kosmiczny. Kiedy będzie oddana do użytku.

Samolot firmy Airbus ma być zupełnie inny niż wszystkie. To nie tylko oryginalny wygląd, ale także wykorzystanie nowego źródła energii. Projekt skomentowały osoby pracujące nad nim. Jaka będzie nowa maszyna?

Polski turysta trafił do szpitala po wizycie w jednej z rzymskich atrakcji. Jego stan jest ciężkiPolski turysta trafił do szpitala po wizycie w jednej z rzymskich atrakcji. Jego stan jest ciężkiCzytaj dalej

Nowy samolot firmy Airbus

- To historyczny moment dla całego sektora lotnictwa komercyjnego. Zamierzamy odegrać wiodącą rolę w najważniejszej przemianie, jakiej kiedykolwiek doświadczył przemysł lotniczy. Koncepcje, które dziś ujawniamy, dają światu wgląd w naszą ambicję realizacji śmiałej wizji przyszłości bezemisyjnych lotów - mówił Guillaume Faury, CEO Airbusa, który cytowany jest w opublikowanym przez firmę komunikacie.

Jak wyjaśnia Airbus, pojawiły się trzy warianty. Według pierwszego ZeroE będzie obsługiwał rejsy transkontynentalne. Według planów jest zasięg ma mieć 2000 mil morskich, co daje ponad 3700 km. Maszyna ma być też zasilana wodorem, a nie paliwem lotniczym. Ma być on magazynowany w zbiornikach za tylną grodzią ciśnieniową, a stamtąd rozprowadzać się do silników.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Magdalena Ogórek nagle opuściła szpital. Dramatycznie zrelacjonowała przez co przechodzi, nie do uwierzenia
3. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy

Drugi wariant mówi, że maszyna będzie mniejsza i będzie miała zasięg do 1000 mil morskich, czyli ponad ponad 1850 km. Obsługiwać będzie rejsy regionalne, w tym europejskie. Według trzeciego wariantu samolot ma pomieścić do 200 pasażerów i oferować podobny zasięg jak pierwszy wariant z silnikami odrzutowymi. Wszystkie "kosmiczne" projekty można zobaczyć poniżej. Więcej o lotnictwie przeczytasz tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. Czy widziałeś u siebie podobną monetę? Chodzi o nominał 5 zł, możesz być milionerem
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: businessinsider.com.pl

Następny artykuł