samolot dantejskie scenyPolsat News

Dantejskie sceny na pokładzie samolotu. Nie mieli wyboru. Świat zobaczył nagranie

Samolot pasażerski musiał lądować w szokujących warunkach. Wszystko z powodu myśliwców należących do obcego kraju, które zbliżyły się niebezpiecznie blisko. Nagranie przedstawiające przerażonych pasażerów obiegło już media na całym świecie. Materiał ukazał się także w serwisie Polsat News, gdzie prezenterka opowiedziała o całej sytuacji.

Samolot z pasażerami musiał lądować w Bejrucie po tym, jak niebezpiecznie blisko maszyny miały znaleźć się myśliwce należące do obcego państwa. Na szczęście nie doszło do kolizji - pilot umiejętnie manewrował samolotem, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym na pokładzie. Jednak nagranie przekazane przez Polsat News udowadnia, że pasażerowie byli przerażeni. Sytuacja została też przedstawiona przez zagraniczne media między innym Reuter.

Śmiertelny wypadek w polskich górach. Do akcji wkroczył śmigłowiecŚmiertelny wypadek w polskich górach. Do akcji wkroczył śmigłowiecCzytaj dalej

Irański samolot pasażerski należał do linii lotniczych Mahan Airlines (Mahan Air) i odbywał kurs do Teheranu. Gdy w pobliżu maszyny znalazły się obce myśliwce, które zaczęły niebezpiecznie blisko manewrować, pilot musiał w dynamicznym tempie zejść na niższą wysokość. Te niespodziewane zachowanie przeraziło pasażerów. Na pokładzie wybuchła panika i chaos. Zarówno sam materiał wideo, jak i media potwierdzają, że część podróżnych odniosło obrażenia.

Samolot musiał lądować w Bejrucie

We wstępnych komunikatach oskarżono izarelski samolot myśliwy o zakłócenie rejsu irańskiej maszyny pasażerskiej, jednak z czasem podejrzenie padło na Stany Zjednoczonie. W komunikacie irańskich władz przekazano, że służby Teheranu "podejmą wszelkie niezbędne kroki prawne i polityczne dla zbadania okoliczności incydentu". Ostatecznie media poinformowały o tym, że "odpowiedzialnością za wszystko, cokolwiek jeszcze przytrafi się samolotowi pasażerskiemu należącemu do prywatnych linii lotniczych Mahan Airlines (Mahan Air) na jego drodze do Teheranu, będą obarczone Stany Zjednoczone".

Według Iranu samolot myśliwy, który wszedł na kolizyjny kurs kolizyjny z maszyną pasażerską, należał do lotnictwa Stanów Zjednoczonych. Drugi z myśliwców także wiąże się z USA. Sytuację skomentowali już przedstawiciele Pentagonu w rozmowie z agencją Reutera. Potwierdzono, że amerykańskie F-15 rzeczywiście znalazły się w czwartek 23 lipca br. w polu widzenia irańskiego samolotu pasażerskiego, ale miał zachować bezpieczną odległość. Na materiale wideo jednak możemy zobaczyć ogarniętych paniką pasażerów. W wyniku gwałtownych manewrów część z nich odniosła obrażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy się obawiali. Zapadła decyzja o ponownym zamknięciu obiektu
2. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne

3. Od dziś zmiany w obostrzeniach. Jest nowy dystans społeczny oraz limity

Samolot pasażerski należał do irańskich linii lotniczych Mahan Airlines. Przewoźnik realizuje kursy do Europy, na Daleki oraz Bliski Wschód i na terenie kraju. Niepokojące nagranie przekazane przez serwis Polsat News możecie obejrzeć tutaj. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pożarze budynku na Górnym Śląsku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktorka znana z seriali TVP i ”Misia”. Mąż przekazał smutną wiadomość
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły
  3. RMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenie
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Ktoś porzucił fotel przy drodze w lesie. Kiedy kobieta podeszła bliżej, zamarła

Źródło: Polsat News

Następny artykuł