samolot leciał z Polski do ChinFot. flickr.com/ Janusz Jakubowski/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Samolot LOT-u poleciał z Polski do Wuhan. Wyśledzili go internauci, LOT zabiera głos

Samolot można łatwo wyśledzić w serwisie internetowym, który pokazuje aktualną pozycję wszystkich maszyn. W ten sposób internauci odkryli, że PLL LOT wykonuje rejsy do Chin czy USA. Wszyscy zastanawiali się, w jakim celu to robią.

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT jakiś czas temu można było zobaczyć na niebie, gdy trwały akcje repatriacyjne. Okazuje się, że maszyny nie zostały całkowicie uziemione i nadal wykonują rejsy w różnych kierunkach. Internauci uważnie śledzili ich trasy w serwisie flightradar24 i odkryli niepokojącą rzecz. Samoloty z Polski latają do Wuhan, Seulu, Pekinu czy Chicago.

100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicą100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicąCzytaj dalej

Samolot z pasażerami na pokładzie poleci w czerwcu

Turyści nadal czekają na wznowienie lotów, które od 1 czerwca będą wykonywane wewnątrz kraju. Na podróże międzynarodowe najwcześniej możemy liczyć w połowie czerwca, a prawdopodobnie będzie to dopiero 1 lipca. Skoro lotów dla turystów nie ma, to obecność samolotów pasażerskich w powietrzu jest zastanawiająca. Radio Zet zbadało tę sprawę i dało nam odpowiedź.

- Loty #CARGOdlaPolski realizujemy w ścisłej współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i agendami rządowymi, które transportują je do szpitali, przychodni i innych instytucji opieki medycznej, czekających na środki ochronne i sprzęt medyczny. Od 5 kwietnia do 18 maja br. LOT Cargo wykonał 100 operacji w ramach #CARGOdlaPolski, przywożąc do kraju prawie 13 000 m3 materiałów medycznych. Dla wsparcia polskich lekarzy przebyliśmy już ponad 800 000 km - odpowiedziały Radiu Zet Polskie Linie Lotnicze LOT.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszli na nabożeństwo, ok. 40 osób zakażonych koronawirusem. Niewiarygodne wiadomości od naszych sąsiadów
2. Bony spożywcze i talony zamiast 500 plus dla wszystkich? Czy powinno się w końcu wprowadzić ten pomysł?

Chociaż zakaz lotów międzynarodowych nadal obowiązuje, nie dotyczy on przewozów cargo. Sprzęt medyczny i środki ochronne są nam bardzo potrzebne, więc polski przewoźnik zdecydował się podjąć zadania sprowadzenia ich z zagranicy. Oprócz tego odbywają się komercyjne loty cargo, dlatego tak wiele miast znalazło się na liście odwiedzanych przez LOT.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była żona Wiśniewskiego nie wytrzymała. Zdradziła całą prawdę o ich stosunkach
  2. Kobieta czyściła psa na myjni samochodowej. Czworonóg płakał z bólu, nikt nie pomógł
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Dzięki Robertowi Lewandowskiemu Bayern może przejść do historii. Kibice czekają na to 48 lat

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł