samolot lot podróżfot. pixabay.com/nickzigic

Zauważyłeś, że w samolotach zawsze jest zimno? Jest ważny powód, chodzi o nasze zdrowie

Samolot jest uznawany za jeden z najzimniejszych środków transportu. Okazuje się, że jest to spowodowane ochroną zdrowia pasażerów.

Wybierając na środek transportu samolot, musimy ciepło się ubrać, ponieważ temperatura jest tam obniżona. Jest to jednak spowodowane środkami ostrożności, podpartymi badaniami naukowców.

Trzęsienie ziemi w Europie. Ludzie w panice z łóżek wybiegali na uliceTrzęsienie ziemi w Europie. Ludzie w panice z łóżek wybiegali na uliceCzytaj dalej

Dlaczego wybierając samolot musimy się ciepło ubrać

Okazuje się, że niska temperatura w samolocie wynika z raportu ASTM International, który dotyczy związku między złym samopoczuciem i zasłabnięciem pasażerów a warunkami panującymi na pokładzie samolotu. Według naukowców, pasażerowie mają dużo większą skłonność do omdleń w czasie lotu niż gdy samolot znajduje się na ziemi.

Jest to spowodowane hipoksją, czyli niedotlenieniem tkanek, wynikającym ze zmniejszenia ilości tlenu w płucach albo z zaburzeń transportu tlenu z krwi do tkanek. Taką reakcję dodatkowo pogłębia zmiana ciśnienia w kabinie i temperatura otoczenia, która z tego powodu jest znacząco obniżana.

Każdy ma tak naprawdę inną temperaturę ciała, dlatego termostaty w kabinie nastawia się na wartość nieco niższą od średniej. Jest to powód, przez który podczas podróży wiele osób odczuwa chłód. Personelowi dżo łatwiej jest przynieść koc niż ocucić omdlałego pasażera.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpaczliwy apel Polaków o pomoc. Mają 48 godzin na powrót do domu, potem będą mieli ogromne problemy
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Z tego powodu, gdy wybieramy się w podróż samolotem, należy przygotować się na chłodny rejs. Warto pamiętać o zabraniu chociaż cienkiego swetra i ciepłych skarpetek, które nie zajmą dużo miejsca, a mogą poprawić nasz komfort podróży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

źródło: gazeta.pl

Następny artykuł