Samolot wojskowy z "ostrzałem" Wielkopolski.Fot. Pixabay.com/FunkWD (zdjęcie ilustracyjne)

Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Samolot wojskowy leciał nad jednym z miast na zachodzie Polski, gdy nadle - pewien element spadł na ziemię. Niebezpieczny obiekt trafił ostatecznie na samochód. Obecnie wyspecjalizowane służby badają sprawę felernego lotu F-16.

Samolot należący do wojska pojawił się już w raportach wielkopolskiej policji. Na początku miesiąca jednostka wykonywała lot w okolicach stolicy województwa, jednak pozornie standardowe ćwiczenia, zakończyły się niemałym skandalem.

Druzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbDruzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbCzytaj dalej

Wielkopolska pod ostrzałem? Samolot obiektem kontrowersji

Samolot F-16 10 września kursował nad województwem wielkopolskim. Będąc w okolicach miejscowości Luboń (powiat poznański), z jednostki “wypadł” pocisk, który najpierw spadł na bramę, a następnie rykoszetem - w okno samochodu. Właściciel pojazdu natychmiast wezwał policję.

Według relacji Gazety Wyborczej i Głosu Wielkopolski, samolot miał przez przypadek opuścić pocisk o długości około pół metra i szerokości prawie 15 centymetrów. Po zabezpieczeniu i zbadaniu obiektu przez lokalną policję funkcjonariusze zdecydowali się na wezwanie żandarmerii wojskowej.

Samolot wylądował bezpiecznie

Jak podaje Głos Wielkopolski, przedstawiciele 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu potwierdzili, że 10 września samolot F-16 wykonywał lot testowy i podczas manewru - samoczynnie opuścił element. Co ważne, zdarzenie nie miało wpływu na dalsze ćwiczenia - pilot bezpiecznie wylądował na poligonie w Nadarzycach.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Obecnie samolot F-16 jest pod okiem Komisji Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Specjaliści mają omówić dokładny przebieg lotu i określić powody niecodziennego zdarzenia. Jeszcze ciekawszym przypadkiem z kolei, zajmowali się pracownicy egipskich linii lotniczych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monitoring nagrał kuriera wchodzącego na cudzą posesję. Czworonożny obrońca dał mu niezapomnianą nauczkę
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Nieoczekiwanie przerwany wyjazd na kemping. W środku nocy wygłodniałe stado otoczyło rodzinę

Źródło: Głos Wielkopolski

Następny artykuł