samolot lotniskoFot. Pixabay.com/Tama66

Alarm bombowy na lotnisku. Wszystko przez jednego pasażera, straty w dziesiątkach tysięcy

Samolot miał mieć na pokładzie bombę. Informację taką przekazał pasażer, jednak motyw jego działań okazał się oburzający. Straty wyniosły dziesiątki tysięcy funtów, turysta również poniesie karę.

Samolot miał lecieć z lotniska Gatwick w Londynie do Marrakeszu, jednak 45 minut przed odlotem policja otrzymała bardzo niepokojące zgłoszenie. Zgodnie z nim, na pokładzie tej maszyny miała być bomba. Dzwoniąca osoba miała sugerować, że z tego powodu lot powinien zostać opóźniony.

Lawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresjiLawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresjiCzytaj dalej

Szybko okazało się, że informację przekazał 32-letni pasażer, Rashidul Islam. Przez niego uruchomiono alarm bombowy i doszło do ewakuacji personelu oraz wszystkich turystów. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się odpowiednie służby, które rozpoczęły poszukiwania potencjalnie niebezpiecznego ładunku. Ostatecznie fałszywy alarm kosztował linię lotniczą aż 30 tysięcy funtów, a lot do Marrakeszu opóźniony został o trzy godziny. Szybko również na jaw wyszło, dlaczego mężczyzna zadzwonił na policję.

Samolot miał mieć na pokładzie bombę

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w mediach, Rashidul Islam miał nie wiedzieć, czy zdąży na samolot. Postanowił więc opóźnić wylot. Przez jego pomysł 147 osób, które znajdowały się już w maszynie, musiało także zawrócić.

Szacunkowe straty linii są bardzo wysokie, swoje koszta poniosło również lotnisko oraz służby, które musiały w tej sytuacji interweniować. Na jaw wyszło, że mężczyzna leciał spotkać się ze swoją narzeczoną w Maroku i dlatego nie chciał się spóźnić.

Bezmyślny pasażer zostanie pociągnięty do odpowiedzialności

Po dotarciu na lotnisko, bezmyślny pasażer przyznał się do winy. Wyjawił, że to on dzwonił na policję i wywołał fałszywy alarm, by samolot nie odleciał bez niego. Stwierdził, że nie zdążyłby dotrzeć na lotnisko, a nie miał zamiaru kupować nowego biletu.

32-latek zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swój czyn. Najbliższe 16 miesięcy spędzi w więzieniu, nie wiadomo, czy odpowie również finansowo. Oficjalnie ma też zakaz wchodzenia na lotnisko Gatwick w Londynie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  4. Pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP w całej Polsce. W Małopolsce BRAVO
  5. Australia znów walczy z pogodowym dramatem. Zdjęcia nie są fotomontażem, jest naprawdę źle
  6. Pierwsza osoba z Europy walczy o życie. Turysta zaraził się śmiertelnie groźnym wirusem z Chin
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł