Samolot z pistoletem na pokładzie.Fot. Pixabay.com/ StockSnap (zdjęcie ilustracyjne)

Sprzątała samolot. Gdy sięgnęła pod fotel, nie mogła wydobyć z siebie głosu

Samolot, którym podróżował wyjątkowy pasażer, stał się obiektem sporych kontrowersji. Gdy ekipa sprzątająca weszła na pokład, pod jednym z foteli znaleziono niecodzienny przedmiot. Głos w sprawie zajął nawet rząd krajowy.

Samolot lądujący w Londynie musiał pojawić się w raportach brytyjskiej policji. Po odkryciu służb lotniskowych natychmiast na miejsce zdarzenia wezwano policję. Co ważne, felernym pasażerem okazał się jeden z pracowników ważnego polityka.

Porwało turystę, żywioł uderzył. TVP przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicyPorwało turystę, żywioł uderzył. TVP przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

Raczej nie zamach. Samolot w raportach służb

Jak podają dziennikarze Polsat News, do zdarzenia miało dojść w piątek (18 września) na stołecznym lotnisku Heathrow. Wtedy też zespół sprzątający miał w harmonogramie istotną jednostkę - samolot rządowy. W pewnym momencie, gdy jedna z pracownic sięgnęła pod fotel, znalazła ściśle zakazany na pokładzie przedmiot.

Okazało się, że samolot kryje coś więcej, niż równie bulwersujące znaleziska jednej z polskich stewardess. Ekipa sprzątająca natrafiła na pistolet. Jak wyjaśniała dzisiaj (sobota, 19 września) redakcja The Sun, pracownicy natychmiast wezwali służby. Po wstępnym dochodzeniu policja szybko zidentyfikowała właściciela broni.

Samolot rządowy z bronią na pokładzie

Londyńska policja wiedziała, że samolot przysługiwał ministrowi spraw zagranicznych, Dominicowi Raabowi. Szef brytyjskiego MSZ-u poleciał do USA w celu odbycia rozmów na temat potencjalnych skutków Brexitu. Gdy polityk opuszczał pokład, jeden z ochroniarzy odpiął pas z bronią i najwidoczniej - zapomniał o zgubie. Broń była naładowana.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w Polsce
2. Dodatek 4300 zł do emerytury tylko dla grupy wyjątkowych osób. Niebawem będzie ich nawet 100 tys.
3. Co się dzieje przy zamku w Malborku? Wiadomość obiegła Polskę

- Wiemy o incydencie podczas lotu do Wielkiej Brytanii w piątek 18 września i traktujemy tę sprawę niezwykle poważnie. Zamieszany w to funkcjonariusz został odsunięty od działań operacyjnych na czas trwania wewnętrznego dochodzenia w tej sprawie - skomentował kontrowersje wywołane przez samolot rzecznik londyńskiej policji metropolitalnej, cytowany przez Polsat News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko
  2. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  3. Chiny dłużej już nie mogą. Ogłaszają ostre uderzenie w światową potęgę
  4. Zdjęcie Szymona Hołowni z rezerwatu wstrząsnęło internetem. Trudno się nie skrzywić
  5. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media
  6. Tragiczny wypadek w kujawsko-pomorskim. Ponad 100 ofiar śmiertelnych, wśród nich matki z dziećmi

Źródło: Polsat News

Następny artykuł