Samolot z niesfornym pasażerem.Fot. Pxhere.com/ CC0 Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Bunt i sprzeciw na pokładzie samolotu. Polska Straż Graniczna wkroczyła do akcji

Samolot, na którego pokładzie przebywał niesforny pasażer, znalazł się na ustach krajowych mediów. Według relacji świadków mężczyzna nie chciał zastosować się do poleceń załogi, a w sprawie musiał interweniować sam kapitan. Ostatecznie “bunt” zdusiła w zarodku Straż Graniczna.

Samolot lecący z Warszawy do Krakowa był szansą na zwiedzenie sporej części kraju bez kontaktu z PKP. Niestety, chęć zaoszczędzenia kilku godzin stanęła okoniem wobec panujących na pokładzie przepisów sanitarnych. Turysta ostatecznie ugiął się po interwencji służb, jednak załoga nie uniknęła awantury.

Maszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świataMaszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świataCzytaj dalej

Samolot bezmaseczkowy

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, samolot kursujący między stolicą a Małopolską był miejscem niemałej awantury, z turystą w roli głównej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 sierpnia. Załoga miała sporo problemów z obywatelem Francji, który na pokładzie nie chciał założyć maseczki. Pracownicy linii wielokrotnie mieli upominać 35-latka o respektowanie przepisów, jednak ten nie stosował się do poleceń.

Po kilkukrotnych próbach przekonania turysty do zasłonięcia ust i nosa jedna z pracowniczek poinformowała o incydencie kapitana, a ten - małopolską Straż Graniczną. Kiedy samolot pojawił się już na płycie podkrakowskich Balic, niesforny pasażer trafił w ręce służb. Celnicy nie mieli najlepszych wiadomości dla niepokornego urlopowicza.

Straż Graniczna reaguje. Samolot do Krakowa z nieugiętym pasażerem

- Służba dyżurna Placówki SG w Krakowie-Balicach, po przylocie samolotu rejsowego z Warszawy, otrzymała informację od załogi, iż na pokładzie samolotu znajduje się pasażer, który mimo próśb załogi, nie założył maseczki ochronnej na nos i usta - relacjonowali przedstawiciele służb cytowani przez WP.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące wiadomości obiegły media. Nowe ognisko COVID-19
2. Ważna wiadomość z Karpacza. Przenoszą, podjęli decyzję
3. Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogą

Według ustaleń Wirtualnej Polski, zaraz po tym, jak samolot wylądował w Balicach, Francuz trafił w ręce pracowników lotniskowej Straży Granicznej. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut niestosowania się do zaleceń załogi. Ostatecznie pasażer nie wchodził w dalszą dyskusję i przyjął mandat. Stawka? Nieco niższa niż ostatnio we Włoszech - 200 zł.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Mateusz Borek wraca do komentowania. Podpisał kontrakt z nową stacją, duże zaskoczenie
  2. Rossmann rozbija bank. Można zaoszczędzić kilkaset złotych
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł