Samolot ledwie uniknął zderzeniaFot. Twitter/churrinhoslhp

Mogło dojść do strasznej tragedii. Było blisko, wszystko nagrano

Samolot turystyczny o mało nie zderzył się z drugim obiektem. Poniedziałkowy incydent mógł zakończyć się katastrofą. Nagranie trafiło do sieci.

Samolot znalazł się na kursie kolizyjnym. Był to lot szkoleniowy. Nagranie całego zdarzenia trafiło do sieci i wywołało dyskusję, jakim cudem samolot uniknął zderzenia. „Było blisko" – komentuje sam pilot.

Szumowski podał termin kolejnego znoszenia obostrzeń w Polsce. Chodzi m.in. o sprawę maseczekSzumowski podał termin kolejnego znoszenia obostrzeń w Polsce. Chodzi m.in. o sprawę maseczekCzytaj dalej

Samolot leciał za nisko

- Minimalnie chybiony. Czasem po prostu znajdujemy się w złym miejscu i czasie – skomentował Chris Clarke, instruktor w Sporty’s Pilot Shop pod udostępnionym przez siebie materiałem. Na filmie widać, jak samolot szkoleniowy o mało nie uderza w drugą maszynę. Jak się okazało, pilot leciał za nisko.

Przedstawiciele Sporty’s Pilot Shop na swojej oficjalnej stronie zaznaczają, że od ponad 55 lat zajmują się szkoleniem lotników oraz sprzedażą sprzętu branżowego. Firma jest liderem na rynku i prowadzi zajęcia na całym świecie.

Samolot z dużym szczęściem

Samolot Cessna 172 prawie uderzył w jednostkę, z której kręcono całe zdarzenie. Do incydentu doszło na terytorium powietrznym Brazylii. Nagraniem pochwalił się również pilot awionetki.

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewana decyzja WizzAir. 5 zł tylko dzisiaj, wszyscy turyści będą zaskoczeni
2. Spali na pieniądzach, brylowali na salonach, dziś niemal anonimowi. Najwięksi polscy bankruci

Internauci komentują, że samolot uniknął wypadku dzięki ogromnemu wręcz szczęściu, albo sile wyższej. Według mediów społecznościowych pilota, całe zdarzenie mogło mieć miejsce w okolicach São Paulo. Nagranie na Twitterze zobaczyło prawie 270 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Badania potwierdziły rzecz, której najbardziej obawiali się lekarze. Chodzi o COVID-19
  2. Koniec kwarantanny? Wiemy, jak przygotować na niego pupila
  3. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  4. Z ostatniej chwili: Wiadomość dotycząca wakacji w Polsce. Minister przekazał wspaniałą wiadomość
  5. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  6. Mama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegóły

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł