samolot lądowanie awaryjneFot. Pixabay.com/juliaorige

Lądowanie awaryjne, pilna ewakuacja pasażerów. Wszystko przez jeden telefon

Samolot musiał lądować awaryjnie w zupełnie innymi miejscu, niż planowo. Przeprowadzono pilną ewakuację pasażerów, a wszystko przez jeden telefon komórkowy.

Samolot europejskiej linii British Airways był zmuszony do lądowania awaryjnego. Taką decyzje podjął pilot, gdy zostały mu przekazane informacje o tym, co dzieje się na pokładzie.

Koszmar na Broad Peaku. Denis Urubko zwieziony z lawiną w czasie ataku szczytowegoKoszmar na Broad Peaku. Denis Urubko zwieziony z lawiną w czasie ataku szczytowegoCzytaj dalej

Jak się okazało, do całego zdarzenia doszło z wyjątkowo prozaicznego powodu. Jednemu z pasażerów telefon wypadł pod krzesło, a potem było już tylko gorzej.

Samolot musiał lądować awaryjnie

Maszyna leciała z Londynu do Tampy, jednak w połowie lotu pilot zadecydował o lądowaniu awaryjnym na Bermudach. Jak przekazał Aviation Herland, do zdarzenia doszło w miniony czwartek, a pechowy samolot to Boeing 777-200.

Wszystko zaczęło się od tego, że jednemu z pasażerów lecących klasą biznes upadł telefon. Okazało się, że wpadł między fotele, a gdy mężczyzna usiłował go wyciągnąć, niechcący uruchomił rozkładanie fotela. Właśnie wtedy urządzenie utknęło na dobre i nie dało się go wyciągnąć.

Ewakuacja pasażerów z winy telefonu

Jak informuje Aviation Gerland, telefon komórkowy po chwili zaczął znacznie dymić. Prawdopodobnie na skutek ściśnięcia fotelem doszło do przebicia baterii. Gdy dym zaczął wyraźnie wydobywać się spod fotela, pilot podjął ostateczną decyzję o przekierowaniu lotu.

Gdy tylko samolot dotknął płyty lotniska, pasażerowie zostali pilnie ewakuowani. Sytuacja była na tyle poważna, że nie mogli zabrać ze sobą nawet walizek podręcznych. Gdy już wyszli, maszynę przejęły służby, które najpierw przeprowadziły kontrolę na zewnątrz, a następnie zajęły się fotelem. Koniczne było jego całkowite zdemontowanie. Ostatecznie znaleziono też telefon, jednak był on już zupełnie zniszczony.

- Nie nadaje się do użytku - oświadczyli członkowie załogi, cytowani przez Wirtualną Polskę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem
  2. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Mama wyrzuciła noworodka do śmietnika. Po 28 latach jego ojciec zauważył w telewizji porażającą rzecz

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł