samolot ewakuacjaFot. Pixabay.com/Free-Photos

Chwile grozy w samolocie. Kłęby dymu i krzyki kapitana: "Ewakuujcie się!"

Samolot wzbił się w powietrze, a po chwili rozegrały się prawdziwe chwile grozy. Pokład wypełnił się dymem, konieczne było jak najszybsze lądowanie. Kapitan wraz z załogą krzykiem wzywali pasażerów do ewakuacji.

Samolot linii Qantas leciał z Sydney do Perth w Australii. Miał to być standardowy lot kursowy, zaraz po starcie jednak doszło do niespodziewanej sytuacji, która przeraziła wszystkich pasażerów na pokładzie. Już pół godziny po wybiciu się od ziemi, maszyna musiała wrócić na lotnisko, z którego wystartowała.

Miliony szczątków pod nogami turystów. Tajemnicze, mroczne miasto, tuż pod ParyżemMiliony szczątków pod nogami turystów. Tajemnicze, mroczne miasto, tuż pod ParyżemCzytaj dalej

Powodem była awaria, która została odnotowana przez kapitana zaraz po starcie. Sytuacja była na tyle poważna, że niemalże natychmiast podjęto decyzję o zawróceniu maszyny i lądowaniu na lotnisku w Sydney. Pechowy lot odbył się rankiem 15 grudnia.

Samolot miał awarię, konieczny był powrót na lotnisko wylotu

Jak podaje 7news, Airbusem A330-200 leciało aż 271 pasażerów oraz załoga. Wykryta awaria była na tyle poważna, że kapitan od razu zadecydował o powrocie na lotnisko. Gdy tylko koła dotknęły ziemi, pokład wypełnił się gęstym dymem o wyjątkowo nieprzyjemnym zapachu. Członkowie załogi wraz z kapitanem, zgodnie z relacjami mediów, mieli zacząć krzyczeć do pasażerów "ewakuujcie się!".

Kapitan i załoga wzywali do ewakuacji

Pasażerowie pośpiesznie zaczęli opuszczać maszynę zarówno schodami, jak i podstawionymi błyskawicznie pochylniami. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt nie został poszkodowany w żaden sposób. Samolot wkrótce był pusty, a do pracy przystąpili specjaliści. Ostatecznie okazało się, że nieprzyjemnie wyglądające opary są stosunkowo niegroźne.

Jak podają zagraniczne media, kłęby dymu w kabinie spowodowane były oparami płynu hydraulicznego. Miały one zostać zassane przez system klimatyzacyjny, a następnie rozprowadzone po przestrzeni pasażerskiej w maszynie. Choć cała sytuacja wyglądała groźnie i z pewnością przeraziła licznych pasażerów, została już w pełni opanowana, a wkrótce eksperci bez wątpienia zajmą się poszukiwaniami przyczyn usterki oraz jej naprawą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 30 tysięcy euro kary dla turystów z nadwagą. Grecja wprowadza nowe przepisy
  2. Tragiczne wiadomości z Francji. Jedna osoba nie żyje, są ranni, sytuacja pogodowa wciąż jest fatalna
  3. Jedno z najmniejszych państw świata, w którym mieszkają tysiące milionerów. Bogactwo aż bije po oczach
  4. Cała plaża została zasypana tajemniczymi stworzeniami. Wyglądają bardzo nieprzyzwoicie, zdjęcia trafiły do sieci
  5. Niezwykłe miejsce, wygląda jak namalowane. Kanion Antylopy istnieje naprawdę i urzeka pięknem
  6. Zażarta walka ogromnej ośmiornicy z orłem. Niesamowite nagranie obiega sieć

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł