samolot IranScreen/youtube/DW Polski

Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą

Samolot Ukraine International Airlines miał zostać zestrzelony w Iranie. W wyniku katastrofy zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie. Teraz na jaw wychodzi, co tuż przed tragedią powiedział pilot. Jego ostatnie słowa są poruszające.

Samolot ukraińskich linii lotniczych miał zostać zestrzelony, choć wersja ta nadal nie została oficjalnie potwierdzona. Jak podaje Dziennik.pl, oświadczył to prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Przypomnijmy, że w wyniku tej katastrofy zginęło aż 176 osób - zarówno wszyscy pasażerowie, jak i załoga.

Właścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeńWłaścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeńCzytaj dalej

W czwartek odbyć się ma oficjalnie spotkanie przedstawicieli wszystkich państw, których obywatele znajdowali się na pokładzie samolotu. Informację tę ogłosił szef ukraińskiego MSZ, Wadym Prystajko. Polityk zdecydował się również przekazać ostatnie, poruszające słowa pilota.

Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu

informację o ostatnich słowach pilota maszyny Prystajko miał otrzymać od śledczych.

- Wszystko jest w porządku na pokładzie, przechodzę na autopilota - miał powiedzieć tuż przed tragedią pilot.

Słowa te są poruszające w obliczu świadomości, że chwilę później doszło do tragedii. Wszystko wskazuje na to, że kierujący lotem PS752 był spokojny i nieświadomy zbliżającego się nieszczęścia. Można zakładać, że nic nie wskazywało wcześniej o tym, że lot może zostać tak brutalnie przerwany.

Samolot Ukraine International Airlines został zestrzelony?

Władze Kanady oraz Wielkiej Brytanii przekazały kilka dni temu, że "jest wysoce prawdopodobne", iż doszło do zestrzelania maszyny przez Iran. Premier pierwszego z tych państw podkreślał, że według wielu źródeł samolot zestrzelono pociskiem ziemia-powietrze i mogło do tego dojść nieumyślnie.

- Naszym celem jest ustalenie prawdy. Uważamy to za obowiązek całej wspólnoty międzynarodowej wobec rodzin i pamięci ofiar katastrofy. Wartość życia ludzkiego jest wyższa od jakichkolwiek motywów politycznych - mówił prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełeński.

Na Facebooku podkreślił jednak, że prawda wciąż jest ustalana, a prace nad oficjalnym potwierdzeniem zestrzelenia maszyny nadal trwają.

- Wersja mówiąca o trafieniu w samolot rakietą nie jest wykluczana, ale według dzisiejszych informacji nie jest ona potwierdzona. Biorąc pod uwagę ostatnie oświadczenia przywódców państw w mediach, apelujemy do wszystkich partnerów międzynarodowych, przede wszystkim USA, Kanady i Wielkiej Brytanii, by przekazały wszystkie dowody, które dotyczą katastrofy, komisji badającej jej przyczyny - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w "Dzień Dobry TVN". Kinga Rusin nie wytrzymała
  2. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  3. Wreszcie dobre informacje z Australii. Strażacy i eksperci mają świetne wiadomości na temat żywiołu
  4. 8 tysięcy ludzi ewakuowanych, wprowadzono 3. poziom alarmowy. Nagłe przebudzenie wulkanu
  5. Doszło do gwałtownej erupcji wulkanu, wielka ewakuacja. "Zaczęła wypływać lawa"
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł