samolot ma nowe zasadyFot. unsplash.com/@gitfo

Kazali mu założyć maseczkę w samolocie. Nie musiał, znalazł sposób

Samolot, w którym ludzie siedzą blisko siebie, jest niebezpieczny ze względu na epidemię koronawirusa. Z tego powodu konieczne jest noszenie maseczek ograniczających rozprzestrzenianie się patogenu drogą kropelkową. Jeden z pasażerów znalazł sposób na ominięcie nakazu.

Samolot zawsze był miejscem, gdzie obowiązują specyficzne zasady. Od czasu uruchomienia lotów po okresie stagnacji dodano kilka punktów w regulaminie. Jednym z nich jest konieczność zasłaniania ust i nosa przez całą podróż, co nie podoba się wielu pasażerom. Jeden z nich postanowił sprawdzić, czy ten nakaz można ominąć bez żadnych konsekwencji.

TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyTVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyCzytaj dalej

Samolot ma zasady, które można ominąć

Michael Richards wybrał się z Huddersfield w Wielkiej Brytanii na Teneryfę, korzystając z połączenia oferowanego przez EasyJet. Jak podaje "Daily Mail", wszyscy pasażerowie zostali poinformowani o konieczności noszenia maseczek przez całą podróż samolotem. Lot trwał 4 godziny, a mężczyzna postanowił zaryzykować i zdjął maskę niedługo po starcie.

Sposobem na ominięcie nakazu zasłaniania ust i nosa okazało się jedzenie chipsów przez cały lot. 41-letni Brytyjczyk kupił paczkę tego przysmaku i szybko zaplanował powolne pochłanianie jej zawartości. Zjadając jednego chipsa co 2,5 minuty starczyła mu do końca podróży. W ten sposób uniknął konieczności noszenia maseczki, bo przecież ciężko włożyc coś do ust, gdy są zakryte.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie żyje. Pomagał innym, spotkało go najgorsze
2. Czym jest biała wydzielina wypływająca z kurczaka? Wielu może być zniechęconych i od razu wyrzuci mięso do śmieci

Internauci są podzieleni

Mężczyzna pochwalił się swoim dokonaniem na portalu społecznościowym. Okazało się, że nikt z załogi ani razu nie zwrócił mu uwagi, nie pojawiły się też skargi od innych pasażerów. Jak przyznał, maseczkę miał założoną przez ok. 10 minut, gdy szedł do toalety lub wyjmował walizkę ze schowka. Internauci są podzieleni. Część osób pogratulowało pomysłu, inni uważają, że jego zachowanie było samolubne. Chociaż Brytyjczyk nie złamał zasad, jego zachowanie nie powinno być powtarzane przez innych pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdę
  2. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Pies wyskoczył na 4-letniego chłopca na rowerze. Niemożliwe, kto pojawił się w samą porę, jest wideo

Źródło: podroze.se.pl

Następny artykuł