samolot britishpixabay.com/pkozmin

Rekordowy lot do Londynu. Wszystko przez ogromny sztorm

Samolot lecący z Nowego Jorku do Londynu pobił wyjątkowy rekord. Pasażerowie mogli być wyjątkowo zadowoleni, ponieważ do stolicy Wielkiej Brytanii dotarli znacznie szybciej niż się spodziewali.

Samolot linii British Airways, który leciał z Nowego Jorku i w niedzielę rano wylądował na lotnisku w Londynie, pokonał tę trasę w czasie 4 godzin i 56 minut, czyli o 80 minut krótszym niż wynikało z rozkładu. Jest to absolutny rekord na tej trasie.

Relacja świadków tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej wyciska łzy. Smutne słowa, straszna sytuacjaRelacja świadków tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej wyciska łzy. Smutne słowa, straszna sytuacjaCzytaj dalej

Rekordowo szybka podróż miała związek z szalejącym nad Wielką Brytanią sztormem Cira. Dzięki sprzyjącym warunkom wietrznym samolot w powietrzu osiągnął prędkość 1327 km/godz.

Samolot pobił poprzedni rekord o ponad 15 minut.

Portal Flightradar2, dzięki któremu na bieżąco możemy śledzić ruch samolotów na całym świecie, poinformował, że samolot Boeing 747 należący do brytyjskiego przewoźnika British Airways poprawił poprzedni rekord na tej trasie o ponad 15 minut. Ten należał do norweskiej linii Norwegian i wynosił 5 godzin i 13 minut.

Obecnie uzyskiwane czasy są jednak i tak sporo dłuższe od tych, którymi mogły pochwalić się ponaddźwiękowe samoloty Concorde. Maszyny wykonywały głównie loty transatlantyckie z londyńskiego Heathrow (linie British Airways) oraz paryskiego portu Charles’a de Gaulle’a (Air France) na lotniska w USA - JFK w Nowym Jorku i Dulles w Waszyngtonie przy rekordowych prędkościach i czasie o połowę krótszym od samolotów poddźwiękowych. Na trasie Londyn-Nowy Jork rekord został ustanowiony 7 lutego 1996 roku i wynosił 2 godziny 52 minuty i 59 sekund.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Największa gwiazda TVP wylądowała w szpitalu. Fani są załamani
  2. 4-letnia Maja walczy z rakiem. Wszystko zaczęło się od bólu w nogach
  3. Gigantyczne problemy na lotnisku Chopina. Turyści wściekli, nie mają pojęcia, co robić
  4. Prawdziwy biegun zimna. Najzimniejsze miejsce na świecie, gdzie oblizanie ust przynosi ból
  5. Ścieżka rowerowa bije rekordy popularności. Wygląda jak z bajki
  6. Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm

źródło: podroze.onet.pl

Następny artykuł