samolot do WarszawyFot. Pixabay.com/Free-Photos

Odwołują loty do Warszawy. Klamka zapadła

Samolot popularnego przewoźnika nie będzie latał do Warszawy. Firma podjęła tymczasową decyzję o odwołaniu regularnych rejsów międzynarodowych - w tym również do stolicy Polski. Ruch ten jest tłumaczony dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną.

Samolot Aerofłotu jeszcze do niedawna latał do największych europejskich miast. Rosyjski przewoźnik zdecydował jednak odwołać aż około 90 regularnych połączeń międzynarodowych. Część z rejsów odbywała się także do Warszawy - one również zostały tymczasowo zawieszone. Na decyzję wpłynęła dynamicznie zmieniająca się sytuacja pandemiczna w Europie. Ogłoszono, że loty zostały zawieszone do końca sierpnia br.

Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieściPrawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieściCzytaj dalej

Przeznaczony do rejsów międzynarodowych samolot Aerofłotu kursował do takich miast jak Tallin, Warszawa, Waszyngton, Wiedeń, Wilno, Ateny, Berlin, Bruksela, Budapeszt, Dublin, Helsinki, Kopenhaga, Lizbona, Oslo, Paryż, Praga, Rzym oraz Sztokholm. Wszystkie te połączenia zostały przez rosyjskiego przewoźnika tymczasowo zawieszone. Powodem ma być wzrost zakażeń w Europie, jak informuje oficjalna strona firmy.

Samolot rosyjskiego przewoźnika nie poleci do Warszawy do końca sierpnia

Samolot Aerofłotu nie poleci również do innych regionów. Wśród zawieszonych kursów są także te do krajów azjatyckich, między innymi do Hanoi, Pekinu, Tokio, Szanghaju i Ułan Bator. Przewoźnik zdecydował także o odwołaniu regularnych połączeń do miast krajów poradzieckich - między innymi Baku, Biszkeku, Buchary, Erewania, Kiszyniowa oraz Taszkientu.

Każdy samolot odbywający kurs międzynarodow może importować zakażonych podróżnych, co sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Obecnie wzrost zakażeń został zaobserwowany w Hiszpanii, Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Bałkanach. Chociaż jeszcze niedawno władze zapewniały, że sytuacja w Polsce jest pod kontrolą, także w naszym kraju dochodzi do skoków zarażeń. Dzisiaj tj. 6 sierpnia padł kolejny rekord potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2, który wynosi 726.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię
2. Odzyskają swoje dawne emerytury. Świadczenia obniżono ponad 40 tys. osób

W związku z tymi zmianami, rosyjski przewoźnik postanowił, że jego samolot nie będzie odbywał regularnych lotów międzynarodowych do końca sierpnia br. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowych obostrzeniach, jakie Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sprawca tragicznego wypadku na Tour de Pologne zabrał głos. Jego słowa łamią serce
  2. Lepiej wcześniej wypłacić gotówkę i zaplanować wydatki. Niebawem banki wdrożą ogromne zmiany, będzie drogo
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł