samolot lot pasażerfot. pixabay.com/Free-Photos

Dostali fortunę, bo nie było ich miejsc w samolocie. Linia zapłaciła 350 tysięcy złotych

Samolot w ostatniej chwili musiał zostać podmieniony, w efekcie zabrakło miejsc dla kilku osób. Linia hojnie zrekompensowała zamianę.

Samolot linii United Airlines musiał zostać w ostatniej chwili podmieniony. W efekcie zabrakło miejsc dla dziewięciu pasażerów biznesklasy, którzy zostali poproszeni o drobne ustępstwo w zamian za hojną rekompensatę.

Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysuBilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysuCzytaj dalej

Samolot podmieniony wysokim kosztem

Na krótko przed odlotem linia United Airlines musiała zdecydować się na zamianę samolotu na trasie Newark-Honolulu. Powodem była usterka, która uniemożliwiała wylot maszyny. Lot trwa 11 godzin, więc wszystkie bilety w biznesklasie były zarezerwowane.

Zamiast Boinga 777 został podstawiony Boing 767-300, który w porównaniu do pierwszego miał znacznie miej miejsc w klasie biznes. Załoga musiała więc znaleźć chętnych, którzy przesiądą się do klasy Premium Plus oraz otrzymają dodatkowe benefity. Ostatecznie zgłosiło się dziewięcioro pasażerów i samolot mógł dolecieć do celu.

Pasażerów posadzono w klasie Premium Plus, która jest ekwiwalentem premium ekonomy. Znajduje się z tyłu samolotu, ma wygodniejsze fotele i więcej miejsca na nogi niż w klasie ekonomicznej. Dodatkowo każdy z ochotników otrzymał po 10tys. USD w voucherze do wykorzystania na loty United Airlines. Daje to w sumie około 39tys. złotych na głowę, czyli w sumie ponad 350tys.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna konferencja ws. koronawirusa w Polsce. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia
2. WHO pilnie ostrzega przed banknotami. Lepiej nie dotykajcie gotówki, konsekwencje mogą być tragiczne

– Od czasu do czasu zdarza się, że w ostatniej chwili musimy zmieniać samolot w ostatniej chwili, a kiedy tak się dzieje, próbujemy robić możliwie najlepszą rzecz, by zminimalizować wpływ tej decyzji na naszych pasażerów – mówi rzeczniczka linii United Airlines Maddie King w rozmowie z CNN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda serialu znanego z TVN i Polsatu została zastrzelona we własnym domu. Porażające nagranie w sieci
  2. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty
  3. Najmroczniejszy zamek w Polsce, legenda przyprawia o ciarki. 13-latka miała w nim posunąć się do najgorszego
  4. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
  5. Szczyt zażenowania, na gorszego pasażera w samolocie nie można trafić. Prawdziwa męczarnia
  6. Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do giganta

Źródło: fly4free.pl

Następny artykuł