samolot kastrofyFot. Pixabay.com/Arcaion

Okropne informacje. 257 osób zginęło w katastrofach samolotów

Samolot powszechnie uważany jest za najbezpieczniejszy środek transportu. Codziennie od ziemi odbijają się dziesiątki tysięcy maszyn na całym świecie i zdecydowana większość ląduje bezpiecznie. W ubiegłym roku w katastrofach zginęło jednak aż 257 osób, najnowsze dane są przerażające.

Samolot to wyjątkowy środek transportu, który pozwala turystom pokonywać ogromne odległości w bardzo krótkim czasie. Rozwój linii lotniczych wpłynął na turystykę oraz jej popularyzację, a podniebne loty powszechnie uważane są za najbezpieczniejszą formę komunikacji. Niestety mimo to w 2019 roku w wyniku poważnych wypadków lotniczych zginęło aż 257 osób.

Najbardziej mroczne i przerażające muzeum na całym świecie. Żeby do niego wejść, trzeba mieć nerwy ze staliNajbardziej mroczne i przerażające muzeum na całym świecie. Żeby do niego wejść, trzeba mieć nerwy ze staliCzytaj dalej

Dane przekazane zostały przez holenderską firmę konsultingową To70 w środę we Frankfurcie nad Menem. Choć liczba zmarłych osób jest przerażająca, okazuje się, że raport z 2018 roku jest jeszcze bardziej wstrząsający, ten z 2017 natomiast był rekordowo niski.

Samolot to wciąż najbezpieczniejszy rodzaj transportu?

Jak możemy przeczytać w raporcie, ostatni rok okazał się tragiczny aż dla 257 osób, które zginęły w 8 katastrofach lotniczych rozsianych po całym świecie. Twórcy podkreślają, że podczas badania nie były brane pod uwagę wypadki lotów wojskowych, towarowych, śmigłowców oraz małych maszyn.

Największą katastrofą 2019 roku była ta Boeinga 737 Max linii Ethiopian Airlines, o której w marcu rozpisywały się wszystkie media. 10 marca zginęło aż 157 osób. Te liczby są ogromne i przerażające, warto jednak porównać je z rokiem 2018 - wtedy w wypadkach lotniczych było aż 534 ofiar śmiertelnych. Łatwo zauważyć, że sytuacja znacznie się poprawiła, jednak wciąż daleko nam do historycznego rekordu.

Statystyki katastrof lotniczych są przerażające

Najniższa liczba ofiar śmiertelnych katastrof lotniczych pojawiła się w 2017 roku. Wtedy odnotowano "zaledwie" 13 zgonów, które nastąpiły w następstwie dwóch katastrof. Oczywiście jest to również wielka strata, jak każda śmierć, choć trzeba jednocześnie przyznać, że liczba ta robi wrażenie w porównaniu z sytuacją już rok oraz dwa lata później.

Budującą informacją, która z pewnością ucieszy wielu pasażerów, jest to, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba ofiar znacznie spadła. Biorąc pod uwagę to, że liczba lotów bezustannie, radykalnie wzrasta, jest to bardzo dobra wiadomość. W porównaniu z wypadkami, które mają miejsce na drogach i dotyczą samochodów osobowych i autobusów, o wypadkach samolotów wciąż na szczęście słyszy się zdecydowanie rzadziej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hotel igloo ma niesamowity klimat. Delektuj się ciepłym wnętrzem, patrząc na śnieg na zewnątrz
  2. Nigdzie na świecie nie powstało do tej pory podobne miasto. Wstęp tylko dla bezdomnych
  3. Aż trudno uwierzyć. Najdziwniejsze przedmioty pozostawione na lotnisku wbijają w ziemię
  4. Pięciu pasażerów wyproszonych z samolotu. Powód jest absurdalny, samolot był za ciężki
  5. Kolejni ludzie ucierpieli w pożarach Australii. Niestety poparzone są też kangury, wombaty i koale
  6. Najbardziej samotna wyspa na całym świecie. 300 ludzi żyje w oazie ciszy i spokoju, 2 tys. km do lądu

Źródło: Onet

Następny artykuł