Turysci.pl
Samochód wjechał na plażę w Kołobrzegu

fot. pixabay.com/przemokrzak/zdjęcie poglądowe

Samochód wjechał na plażę w Kołobrzegu, a potem zakopał się w piasku

24 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Do Morza Bałtyckiego na wysokości Kołobrzegu wjechało auto. Po wyjechaniu z wody kierowca zakopał się w piasku i pomóc mu musiał kolejny wóz. Kierowca przyjechał na zlot luksusowych samochodów.

Nagranie samochodu, który wjechał na plażę w Kołobrzegu i się zakopał w piasku, pojawiło się na profilu SAMOCHODY sportowe w Polsce na YouTube.

Nowe zasady kwarantanny

Wiceminister Zdrowia: Od północy 10-dniowa kwarantanna dla przyjezdnych spoza strefy Schengen

CZYTAJ DALEJ

Luksusowy samochód wjechał na plażę w Kołobrzegu

Jak możemy przeczytać w opisie, Mercedes G63 AMG wjechał do Morza Bałtyckiego, a następnie zakopał się w piasku.

Pojazd przyjechał nad polskie morze w ramach Positive Ways w Kołobrzegu, czyli zjazdu pasjonatów sportowych oraz luksusowych samochodów.

Do incydentu doszło na wysokości ulicy Wschodniej w Kołobrzegu. Ostatecznie Mercedes był wyciągany przez drugi samochód tej samej marki.

Akcja wyciągania pojazdu trwała kilkadziesiąt minut i zakończyła się sukcesem. Sam incydent natomiast wywołał spore poruszenie w internecie, ponieważ wjazd na plażę jest surowo zabroniony.

Mandat za wjechanie na piasek wynosi 500 zł, nie wiadomo jednak, czy kierowcy mercedesa zostaną ukarani. Na nagraniu nie widać, czy na miejscu zdarzenia pojawiła się policja. W przypadku plaży morskiej dochodzi w takich sytuacjach do naruszenia przepisów o obszarach morskich RP i administracji morskiej.

Aby legalnie dostać się samochodem na plażę, konieczne jest otrzymanie zezwolenia urzędu morskiego, jak informuje Onet. Grzywna za działanie niezgodne z przepisami natomiast wynieść może nawet do 5 tysięcy złotych.

Kolejny samochód na polskiej plaży

Niestety to nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. Na początku kwietnia na plażę w Kołobrzegu wjechał również kierowca volkswagena. On również zakopał się w piasku i nie mógł wyjechać.

Wtedy na miejscu pojawili się policjanci i - jak informował portal miastokolobrzeg.pl - kierowca ukarany został mandatem. W obliczu problemów właściciel samochodu zrezygnował z pomocy drogowej i z pomocą łopaty odkopywał swój pojazd.

Mandat karny w tym przypadku wynosił 50 zł oraz pięć punktów karnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: youtube/SAMOCHODY sportowe w Polsce

Tagi:

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >