Samochód zmiany przepisówfot. wikipedia/ publiczna biblioteka

Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni

Samochód jest popularnym środkiem transportu w Polsce. Polacy całymi rodzinami podróżują samochodem po Polsce i po świecie. Rząd podjął decyzję, która wiele zmieni.

Samochód stał się w dzisiejszych czasach najpopularniejszym środkiem transportu. Obecnie ciężko jest ludziom wyobrazić sobie żyć bez samochodu. Auto sprawa przede wszystkim, że możemy w każdej chwili do niego wsiąść i pojechać tam, gdzie chcemy. Samochód nadaje się idealnie na krótkie, jak i dłuższe wyprawy. Urlop z całą rodziną również jest możliwy autem. Jak się okazuje, rząd podjął decyzję, która diametralnie zmieni nasze podróżowanie.

Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informacjęKoronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informacjęCzytaj dalej

Zmiany dla kierowców

Od ponad 2 lat kierowcy w naszym kraju podczas jazdy samochodem nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Wciąż kierowcy muszą wozić ze sobą prawo jazdy. Ale jak się okazuje, wszystko niebawem się zmieni, a prawo jazdy będzie można zostawić w domu. Już niedługo przepisy zaczną obowiązywać. Zgodnie z oficjalnie potwierdzoną informacją przez Ministerstwo Cyfryzacji, od 5 grudnia Polacy nie będą musieli posiadać przy sobie prawa jazdy przy kierowaniu autem.

- To już pewne! Od 5 grudnia nie będziemy musieli wozić ze sobą prawa jazdy, będziemy mogli je mieć w telefonie.
Minister cyfryzacji @ZagorskiMarek właśnie podpisał dokument, dzięki któremu staje się to możliwe. - czytamy w komunikacie na profilu Ministerstwa Cyfryzacji na Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Ryanair wysłał pilny list do Morawieckiego. Są oburzeni, będzie skandal?
2. Dino przebije Biedronkę i Lidla? Zaskakujący krok sieci, wielu klientów będzie zachwyconych

Minister cyfryzacji podjął decyzję

Minister cyfryzacji rozmyślał nad zmianą prawa już od dłuższego czasu. Dopiero dziś decyzja zapadła, a przepisy za kilka miesięcy zaczną funkcjonować.

- Dwa lata temu podjęliśmy decyzję, dzięki której Polacy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok. Za trzy miesiące będziemy mogli zostawić prawo jazdy w domu albo skorzystać z aplikacji mObywatel, do czego zresztą bardzo zachęcam - oznajmił minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Dodatkowo w aplikacji mObywatel kierowca będzie mógł sprawdzić od ręki liczbę punktów karnych. Aplikacja jest w pełni bezpłatna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemowlę zaczepia wielkiego amstaffa. Finał mógł być tylko jeden, wszystko zostało nagrane
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Steve Irwin zginął od ciosu płaszczki w serce. Dziś 14 rocznica jego śmieci

Źródło: SE

Następny artykuł