Sałatka grecka. Odpowiedni przepispublicdomainpicutes.com

Nawet kucharze popełniają 1 popularny błąd przy robieniu sałatki greckiej. Całkowicie niszczy jej smak

Sałatka grecka to jedna z najpopularniejszych sałatek na całym świecie. Również w Polsce nie może jej zabraknąć podczas przyjęć albo podczas lekkiego obiadu w lato. Okazuje się, że wiele osób popełnia jeden błąd. Jak powinno się ją przyrządzać?

Sałatka grecka to klasyk kuchni, który znany jest na całym świecie. Lekka sałatka z pomidorami, serem feta oraz oliwkami to jedna z najczęściej przyrządzanych sałatek również w Polsce. Okazuje się, że jest jeden błąd, który popełniają nawet kucharze pracujący w dobrych restauracjach. O co chodzi?

Nowe, duże ognisko koronawirusa. Sytuacja jest coraz gorsza zwłaszcza w jednym miejscuNowe, duże ognisko koronawirusa. Sytuacja jest coraz gorsza zwłaszcza w jednym miejscuCzytaj dalej

Sałatka grecka. Błąd kucharzy

Prawidłowe przyrządzanie sałatki greckiej zostało opisane na blogu karointhekitchen.com. Jak pisze autorka, danie powinno być przyrządzane jedynie w okresie letnim, ponieważ najważniejsza w sałatce jest soczystość i świeżość warzyw. W zimę nie da się tego osiągnąć, dlatego też powinno się ją robić jedynie w sezonie wakacyjnym.

To jednak nie jest jedyny problem. Blogerka mówi, że w knajpach nadużywa się octu balsamicznego. Często jest to również wątpliwej jakości oliwa, czy też nawet zwykły olej. Kolejnym błędem jest dodawanie do tego dania sałaty. Jak się okazuje, w prawdziwej sałatce greckiej nie jej ani grama. Z czego ją więc robić?

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Okropna wiadomość dla Karpacza. Już od dzisiaj
3. Czekaliśmy 2 miesiące, ale w końcu jest. Zakaz handlu teraz nie będzie obowiązywać

Składniki na grecki przysmak

Autorka bloga podaje, że do przyrządzenia prawdziwej greckiej sałatki potrzebne jest 650-750 grama soczystych i dojrzałych pomidorów, wężowy ogórek lub kilka gruntowych, duża zielona papryka, średnia czerwona cebula, 100-150 gram twardej greckiej fety, garść czarnych oliwek, garstka gałązek świeżego oregano, oliwa z oliwek, ocet z czerwonego wina do skropienia, sól, pieprz. Przepis na inne ciekawe danie można znaleźć tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Bartosz Nowak. Młody ulubieniec fanów zmarł w dramatycznym wypadku
  2. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: karointhekitchen.com

Następny artykuł